"Ne Varsa Yıldırım'da Var" mottosuyla dünyaca ünlü yazarların eserlerini ve edebi kimliklerini koruyan Yıldırım Belediyesi, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından Yaşar Kemal'i, Fyodor Mihayloviç Dostoyevski ve Lev Nikolayeviç Tolstoy'u genç okurlarıyla buluşturdu. Etkinlikte, dünyaca ünlü yazarların karakterleri, tipografi benzerlikleriyle seçilmiş profesyonel oyuncular tarafından canlandırıldı ve o döneme ait profesyonel kostümler kullanıldı.

Yıldırım-Genc-Yazar-okurYB-(4)

Masa başında gerçekleştirilen imza programına katılanlar, yazarlarla sohbet etme fırsatı bulup onlardan hayatlarına dair anekdotlar dinleyerek fotoğraf çektirdi. Program kapsamında AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu ile Yazar Melih Tuğtağ da bir söyleşi gerçekleştirdi.

Bursa, sporun gücüyle yükseliyor Bursa, sporun gücüyle yükseliyor

Yıldırım-Genc-Yazar-okur2356bc

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa'nın en güzel kütüphanelerinin Yıldırım'da bulunduğunu ifade ederek, Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi'ni ilçeye kazandırdıklarını ve bu kütüphanenin gençler tarafından büyük ilgi gördüğünü belirtti. Başkan Yılmaz, şehrin doğu yakasına ikinci bir kütüphane kazandırmak amacıyla Mimar Sinan Uyumayan Kütüphanesi ve Mimar Sinan Çocuk Kütüphanesi'ni hizmete açtıklarını ve Yıldırım Gençlik Merkezi Kütüphanesi'nin açılışına hazırlandıklarını söyledi. Ayrıca, kütüphanelerin sadece kitap arşivleri değil, aynı zamanda sosyal yaşam merkezleri olduğunu vurgulayarak, atölyeler, seminerler ve okur yazar buluşmaları gibi etkinliklerle kütüphaneleri birer sosyal yaşam alanına dönüştürdüklerini ifade etti. Programın, yürütülen hizmetlerden sadece bir tanesi olduğunu vurguladı ve kütüphanelerde sunulan eğitimlerden, hizmetlerden herkesin kişisel gelişimine katkı sağlaması gerektiğini belirtti.

Yıldırım-Genc-Yazar-okurYB-(15)Yıldırım-Genc-Yazar-okurYB-(14)Yıldırım-Genc-Yazar-okurYB-(9)

Yıldırım Genc Yazar okurYB (10)

Yıldırım Genc Yazar okurYB (7)

Editör: FERİT GÜCÜYENER