Bursa’da Ana Kucağı Okul Öncesi Eğitim Merkezleri başta olmak üzere, çocuklara yönelik yapılan yatırımlarıyla bilinen Büyükşehir Belediyesi, 4-6 yaş aralığındaki çocukları unutmadı ve yarıyıl tatilinde özel etkinliklerle dolu bir program hazırladı. Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezleri'nde gerçekleştirilen atölye çalışmaları, çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeyi, öğrenme süreçlerini desteklemeyi ve sosyal becerilerini artırmayı hedefliyor.

33893_MTY1Yjc2Zj_1

Hafta boyunca düzenlenen etkinlikler arasında Vatan Ana Kucağı'nda Renkli Kuklalar Çalışması, Alacahırka Ana Kucağı'nda Kar Deneyi ve Kar Küresi yapımı, Hocataşkın Ana Kucağı'nda Tohum Topu Yapımı, Mudanya Ana Kucağı'nda Dot Mandala, Emek Ana Kucağı'nda Adımın Baş Harfi Tasarım Çalışması ve Muradiye El Yazmaları Müzesi'nde Kudüs’ün Renkleri atölye çalışmaları büyük ilgi gördü.

Yıldırım Siyaset Akademisi başlıyor Yıldırım Siyaset Akademisi başlıyor

33893_MTY1Yjc2Zj_8

Bu etkinlikler sayesinde çocuklar el becerilerini geliştirirken, sanatla tanıştılar ve farklı kültürleri keşfettiler. Renkli haftanın kapanışında, çocuklar ve aileleri, Muradiye El Yazmaları Müzesi'nde gerçekleştirilen Kudüs’ün Renkleri atölye çalışmalarında bir araya geldi. Bu etkinlik, Filistin'deki insanların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenmiş ve çocuklara Kudüs'ün tarihi ve kültürel önemini anlama ve empati geliştirme fırsatı sunmuştur.

33893_MTY1Yjc2Zj_4

Veliler, çocuklarının eğitimine katkıda bulunan bu etkinlikler için Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkürlerini iletti.

Editör: FERİT GÜCÜYENER