Yıldırım Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, 2019'dan bu yana ilçenin çeşitli noktalarına mobil atık getirme merkezleri kurdu. Bu merkezlerde kağıt, metal, cam, plastik, elektrikli ve elektronik atıklar ile bitkisel yağ ve atık piller toplanıyor. Belediye, mobil atık getirme merkezi sayısını 100'e çıkararak geri dönüşüm çalışmalarını genişletmeyi planlıyor. Bu uygulama ile doğal kaynakların korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi amaçlanıyor. Yıldırım Belediyesi'nin bu çalışmaları, sürdürülebilir bir çevre yönetimi oluşturmayı destekliyor.

Yildirim’da Atikyb (4)

İnegöl'de Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri karnelerini protokolden aldı İnegöl'de Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri karnelerini protokolden aldı

Çevre dostu mobil atık getirme merkezlerini tanıtan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Ekiplerimiz sitelere, okullara ve meydanlara mobil atık getirme merkezleri kurarak atıkların kaynağında ayrıştırılmasını sağlıyor. Gerçekleştirdiğimiz geri dönüşüm çalışmaları ile çevremizi koruyor ve ekonomimize katkı sağlıyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak, ilçemizi çevre dostu bir kent haline getirme hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Yildirim’da Atikyb (3)

Editör: Ferit Gücüyener