Uzun yıllardır ilçe sporuna hizmet veren saha, amatör kümelerde mücadele eden futbol takımlarının maçlarına ev sahipliği yapıyor. İnegöl Belediyesi’nin yaptığı tespitler üzerine, sahanın kapsamlı bir yenilenmeye ihtiyacı olduğu belirlendi ve bu doğrultuda yenileme çalışmaları başlatıldı.

Zemininden Tribününe Kadar Yenilendi

Yapılan çalışmalarda saha zemini yenilendi, saha aydınlatmaları değiştirildi, tribünler, saha çevresi düzenlemeleri, skorboard tabelası, soyunma odaları ve idari bina onarımları gerçekleştirildi. Bu yenilikler sayesinde, İnegöl takımları amatör liglerde yeni sezona hazır hale geldi ve bölgeye özel bir spor sahası kazandırıldı.

Inegöl Futbol Sahası Bld (5)

Emeklilere araç alımında ÖTV muafiyeti müjdesi! Emeklilere araç alımında ÖTV muafiyeti müjdesi!

Hem Yerel İmkanlar Hem Devlet İmkanları Gençlerin Emrinde

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, çalışmaya ilişkin yaptığı açıklamada, İnegöl'ün genç nüfusuna ve gençlerin beklentilerine dikkat çekti. 70 bini aşkın öğrencisiyle şehrin kültür, sanat ve spor alanlarında tüm ihtiyaçlarına cevap vermeye gayret ettiklerini ifade eden Başkan Taban, “Bu kapsamda bir yandan İnegöl Belediyesi olarak bizler yeni sahaları şehrimize kazandırırken, bir yandan da eskimiş ve kullanım ömrünü tamamlamış alanları yeniliyoruz. Gençlerimize alanlar oluşturmak, imkan sunmak en önemsediğimiz konulardan biri. Belediyemiz imkanlarıyla hemen çözemeyeceğimiz konuları da Bakanlıklarımıza ileterek devlet imkanlarıyla çözmeye çalışıyoruz. Yeniceköy Futbol Sahamız da bu minvalde yenilendi ve tekrar en iyi şekilde hizmet verecek seviyeye geldi” dedi.

Inegöl Futbol Sahası

Başkan Taban’dan Teşekkür

Yeniceköy futbol sahasının yenilenmesi sürecinde emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Taban, “Sahanın eksiklerini İnegöl Belediyesi ekiplerimiz tespit etti. Ardından Gençlik ve Spor Bakanlığımıza konuyu ilettik. Belediyemiz koordinasyonu ve takibiyle yenileme çalışmaları yapıldı. Bu süreçte katkı sunan ve bize koşulsuz destek veren başta Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Osman Aşkın Bak olmak üzere; Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Süleyman Şahin’e, Milletvekilimiz Ayhan Salman’a, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Rahmi Aksoy’a, AK Parti İnegöl İlçe Başkanımız Mustafa Durmuş’a ve Gençlik Spor İlçe Müdürümüz Yusuf Şevki Yücel’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Editör: Ferit Gücüyener