Yıldırım Belediyesi, ilçenin kaderini ve çehresini değiştirecek kentsel dönüşüm çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Belediye, kullanım ömrünü tamamlamış, depreme dayanıksız ve kent estetiğine uyum sağlamayan binaları yıkarak, yerine güvenli, modern, sosyal donatı alanları ve geniş ulaşım akslarıyla desteklenmiş yaşam alanları oluşturuyor. İlçenin farklı noktalarında yürütülen kentsel dönüşüm projeleriyle 2 bin 600 bağımsız bina yıkılarak, 5 bin 900 konut ve 700 iş yeri, ortak kullanım alanları, parklar ve yeni ulaşım aksları kazandırılıyor.

Yıldırım Büyük Dönüşüyor Y B (1) (4)

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Yıldırım’ın en önemli gündemi kentsel dönüşüm. Şehrin zaman kaybetmeden dönüştürülmesi elzemdir. Yıldırım’a hizmete talip olduğumuz günden beri sürekli vurguladığımız, Yıldırım vizyonumuzun merkezine koyduğumuz temel öncelik şehrin dönüşümüdür. Depreme dayanıksız, sosyal donatı alanları ve ulaşım ağları yetersiz bölgelerimizi vakit kaybetmeden dönüştürmeye çalışıyoruz. Bugün itibarıyla, gerek bizim yürüttüğümüz gerekse özel sektör iş birliğiyle devam eden projelerimiz kapsamında 2 bin 600 bağımsız binayı yıktık. 4 bin 400’ünü kendi imkânlarımızla, bin 500’ünü paydaşlarımızla birlikte toplamda 5 bin 900 güvenli ve modern konut üretiyoruz. Ayrıca 700 iş yeri kazandırıyoruz. Bu yeni yaşam alanlarını oluştururken, sadece binaları yenilemiyor, sosyal donatı alanları, parklar, yeşil alanlar ve ulaşım ağları ile destekliyoruz. Bu dönemde de binlerce konutu dönüştüreceğiz," dedi.

Bursa’da otomobil ağaçlara çarptı: 2 yaralı Bursa’da otomobil ağaçlara çarptı: 2 yaralı

Yıldırım Büyük Dönüşüyor Y B (8)Yıldırım Büyük Dönüşüyor Y B (15) (1)Yıldırım Büyük Dönüşüyor Y B (12)Yıldırım Büyük Dönüşüyoryb (9)

Editör: Ferit Gücüyener