Bursa'da 31 Mart yerel seçimlerinin galibi olan belediye başkanları, mazbatalarını almaya devam ediyorlar. Osmangazi Belediye Başkanı seçilen Erkan Aydın, BUSKİ önünde düzenlenen törende mazbatasını teslim aldı.

Mazbata alım törenine CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ve birçok Bursalı vatandaş katıldı.

YOĞUN KATILIM

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, mazbatasını BUSKİ önünde alırken, çok sayıda Bursalı da başkanlarını yalnız bırakmadı. Başkan Aydın'ın mazbata alım töreni yoğun ilgi gördü.

Erkan Aydın 60Eb 1

"SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖNEMLİ"

Bursa Büyükşehir Belediyespor, Erkekler Sutopu Süper Ligi'nde Bursa Büyükşehir Belediyespor, Erkekler Sutopu Süper Ligi'nde

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, mazbatasını aldıktan sonra kısa bir konuşma yaptı. Aydın, "Zafer, benimdir diyenlerindir. Başarı ise başaracağım diye çıkıp sonunda başaranlarındır. Osmangazi'nin kuruluşundan sonra ilk defa CHP başarı kazanmıştır. Bu bayrağı 31 Mart'ta hep birlikte diktik. Başka ilçe başkanlarımıza, örgütümüze, kadın kollarımıza, milletvekillerimize, belediye üyesi adaylarımıza, sandıklarımızı koruyan sandık görevlilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. CHP'nin sosyal belediyeciliğini Osmangazi'de göstereceğiz. Osmangazi kazanılmaz diyenlere inat inandık ve inancımızın sonunda başardık. Bundan sonra daha çok çalışıp, daha az dinlenerek, yurttaşlarımızın sorunlarına kulak vererek Osmangazi'nin yüzünü gülümseteceğiz. Nilüfer'i rahatlatacağız. Şadi bakanım sahadayken beni arıyor diyor ki, burada senin hep seçmenin var gençler burada. Ben de ona broşürlerimi verdim dağıtması için. Bu görev bizim boynumuzun borcu. Birlikte başardık, bundan sonra da birlikte çalışıp sorunları çözeceğiz" ifadelerini kullandı.

Erkan Aydın 9137D

"TARİH YAZACAĞIZ"

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten de bir konuşma yaparak, "31 Mart seçimlerinde özellikle yönetim kurulu arkadaşlarımızın içinde gerçekten sabahlara kadar uyumayan arkadaşlarımız var. Kadın kollarımız, Osmangazi hemşerilerimiz, Erkan Aydın'la Osmangazi değişsin diyenler, sandık müşahitlerimize her birine tek tek teşekkür ederim. Bir inancımız var. Biz bu yola çıkarken önce inandık. Bursa'da tarih yazacağımıza inandık. Bu partinin bayrağı bundan sonra Osmangazi'de inmeyecek" şeklinde konuştu.

MECLİS ÜYELERİNE MAZBATA TAKDİM EDİLDİ

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın ve CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten'in konuşmalarının ardından Osmangazi Meclis Üyelerine mazbataları takdim edildi."

Editör: Ferit Gücüyener