Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen genel kurula, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem, Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, Keles Belediye Başkanı Ali Doğru, Harmancık Belediye Başkanı Haşim Ali Arıkan ve genel kurul üyeleri katıldı. Genel kurul, Harmancık Belediye Başkanı Haşim Ali Arıkan’ın geçici meclis başkanlığında gerçekleştirildi.

Birlik başkanlığına Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz seçilirken, birinci başkan vekilliğine Yalçın Işıkyıldız, ikinci başkan vekilliğine Ali Osman Tayır, encümen üyeliklerine ise Kağan Mehmet Usta, Sinan Kahraman, Neriman Arat ve Tolga Sarışen seçildi.

Baskani Oktay Yilmaz Oldu03

Bursa Büyükşehirli sporculardan Avrupa'da 3 madalya Bursa Büyükşehirli sporculardan Avrupa'da 3 madalya

Yeni görevine başlayan Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Başkanı Oktay Yılmaz, kent kültürünü ve değerlerini daha iyi tanıtmak ve geliştirmek için çalışacaklarını vurguladı. Yılmaz, tüm kurumların birlik ve beraberlik içinde Bursa’ya değer katacak hizmetler üreteceğini belirtti. Valiliğin katkılarıyla, sivil toplum kuruluşlarını ve özel sektörü de sürece dahil ederek bir bütün olarak çalışacaklarını ifade etti. Sayısız tarihi esere ve değere sahip olan Bursa’nın turizm potansiyelini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Yılmaz, “Bu kente hizmet etmenin tarihi bir sorumluluğu var. Hayata geçireceğimiz birçok yeni projeyle şehrimizin turizm potansiyelini güçlendireceğiz” dedi.

Baskani Oktay Yilmaz Oldu06

Editör: Ferit Gücüyener