İzmir'in Bornova ilçesinde Denizbank'ın şube müdürü Hatice Ö., yüksek kar vaadiyle Karşıyaka Spor Kulübü'nün üç yöneticisi ve iki iş insanını yaklaşık 200 milyon lira dolandırdığı iddiasıyla gündeme geldi. Hatice Ö.'nün intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.

Denizbank Bornova Şubesi'nde yaşanan olay, Seçil Erzan vakasını anımsatıyor. Karşıyaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve Karşıyaka Altyapı Basketbol Başkanı olan Hatice Ö., iddiaya göre, yatırım yapmak üzere topladığı paraları fonda veya altına yatırmayıp, üçüncü kişilere aktardı.

Yüzlerce Kişiyi Dolandırdığı İddiası

Hatice Ö., topladığı bu paraları zaman zaman ihtiyaç sahibi kişilere gönderdi. Ancak, bir süre sonra dolandırıldıklarını fark eden iş insanlarının şikayeti üzerine Hatice Ö. hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Polis, Hatice Ö.'nün yüzlerce kişiyi benzer şekilde dolandırdığı iddiasıyla soruşturma başlattı.

İzmir Ödemiş'te orman yangını çıktı! İzmir Ödemiş'te orman yangını çıktı!

Denizbank'tan Açıklama ve İşten Çıkarma

Denizbank, olayla ilgili inceleme başlattı ve müfettiş görevlendirdi. Banka, Hatice Ö.'nün dün itibarıyla işten çıkarıldığını duyurdu.

İntihar Girişimi

Dolandırıcılık iddialarının ardından Hatice Ö., çok sayıda ilaç içerek intihar girişiminde bulundu. Pişman olduktan sonra İzmir Şehir Hastanesi'ne başvuran Hatice Ö., burada tedavi altına alındı. Hayati tehlikesi bulunmayan Hatice Ö.'nün başında polis beklemekte olup, tedavisinin ardından gözaltı işlemi başlatılacağı bildirildi.

Editör: Turgay Şener