Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, İsrail savaş uçakları Gazze kentinin kuzeyinde bulunan iki evi bombaladı. Saldırıda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu birçok kişi hayatını kaybetti ve yaralandı. Yaralılar El-Ehli Baptist Hastanesi'ne kaldırıldı.

Mülteci Kampına Düzenlenen Saldırı

Ev kadınlarına emeklilik düzenlemesi: Torba yasadan neler çıktı? Ev kadınlarına emeklilik düzenlemesi: Torba yasadan neler çıktı?

Gazze'deki Sivil Savunma Birimi, ekiplerinin Gazze kentinin Eş-Şati Mülteci Kampı ve Dabit bölgelerinde bombalanan evlere müdahale ettiğini belirtti. Önceki gün yapılan açıklamada, İsrail ordusunun Şati Mülteci Kampı ve Tuffah Mahallesi'ne düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısının 43'e yükseldiği, enkaz altında kalanların olduğu ve onlarca kişinin yaralandığı bildirilmişti.

İsrail ve Hamas'ın Açıklamaları

İsrail ordusu, saldırıların yapıldığı bölgelerin "Hamas tarafından askeri amaçlarla kullanıldığını" iddia etti. Hamas ise Şati saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, "İsrail'in yerleşim alanlarını bombaladığını, çocuklara, kadınlara ve yaşlılara karşı yeni bir katliam yaptığını" ifade etti.

Kaynak: TRT Haber