Kurban Satış ve Kesim Noktaları

Osmangazi Belediyesi, Kurban Bayramı süresince temiz ve hijyenik koşullarda satış ve kesim işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli tedbirleri aldı. Veysel Karani Mahallesi'nde bulunan Modern Kurban Satış ve Kesim Tesisi'nde bu yıl 8 bin 120 küçükbaş ve 2 bin 800 büyükbaş hayvan satışa çıktı. Geçit Mahallesi'nde oluşturulan kurban pazarında ise 1.560 büyükbaş ve 8.300 küçükbaş hayvan yer aldı.

Başkan Aydın’dan Kurban Pazarına Ziyaret5

23 Pazar Yeri Kurban Kesim Noktası Olarak Düzenlendi

İlçedeki 23 kapalı ve açık pazar yeri, vatandaşların kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak kesmeleri için düzenlendi. Bu yerler arasında Bağlarbaşı, Kükürtlü, Yeşilova, Emek, Dikkaldırım, Küçükbalıklı, Hamitler, Doğanevler, Alacahırka, Sırameşeler, Yunuseli, Geçit, Soğanlı-Çirişhane, Soğanlı, Yenibağlar, Hürriyet, Ziraat Pazarı, Panayır, Yenikent, Alemdar ve Demirtaş mahalleleri bulunuyor.

Bursa’nın ‘Kent Anayasası’ şekilleniyor Bursa’nın ‘Kent Anayasası’ şekilleniyor

Başkan Aydın’dan Kurban Pazarına Ziyaret8

Hijyen ve Temizlik Önlemleri

Kesim yerleri, çevre ve toplum sağlığını koruyacak şekilde düzenli olarak dezenfekte edilecek. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bayram süresince kesim yerlerinde kötü görüntülerin oluşmaması için görev yapacak ve kesim alanlarını sürekli tankerle yıkayacak.

Başkan Aydın'dan Vatandaşlara Uyarı

Osmangazili vatandaşların dini vecibelerini sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yerine getirmeleri için her türlü tedbiri aldıklarını belirten Başkan Erkan Aydın, "Vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini belirlenen kurban kesim noktalarında yapmalarını rica ediyoruz. Hijyenik ve sağlıklı ortamlarda kurbanlarını kesmelerini istiyoruz" dedi.

Başkan Aydın’dan Kurban Pazarına Ziyaret11

Bayram Süresince Hizmetler

Bayram süresince belediye personelinin görev başında olacağını vurgulayan Başkan Aydın, "Temizlik İşleri, Fen İşleri, Zabıta ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz yanı sıra çağrı merkezi personelimiz de çalışmalarını sürdürecek. Acil durumlarda vatandaşlarımız bize ulaşabilir ve taleplerini iletebilirler. Hayvanlarını satmak için Osmangazi’ye gelen yurttaşlarımızla da sürekli irtibat halindeyiz. Çözüm üretmek için buradayız. Tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyorum" diye konuştu.

Başkan Aydın’dan Kurban Pazarına Ziyaret

Başkan Aydın’dan Kurban Pazarına Ziyaret16

Editör: Ferit Gücüyener