Ücretsiz Ulaşım Hizmetleri

Kent Meydanı'ndaki otobüs durağından, arife günü ve bayramın dört günü boyunca, 10.15 ile 18.30 saatleri arasında saatte bir ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek. Bu seferler Hamitler Kent Mezarlığı, Emek İstasyonu-Hasköy Kent Mezarlığı ve Kestel İstasyonu-Erdoğan Köy Kent Mezarlığı güzergahlarında karşılıklı olarak hizmet verecek.

BURULAŞ Çağrı Merkezi

BURULAŞ Genel Müdürlüğü, bayram süresince vatandaşların rahat ve güvenli yolculuk yapmalarını sağlamak için her türlü önlemi alarak normal seferlerini sürdürecek. Vatandaşlar, ulaşımla ilgili taleplerini ve şikayetlerini 0850 850 99 16 numaralı BURULAŞ Çağrı Merkezi'ne bildirebilecekler.

Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır W

Ekipler Görev Başında

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Kurban Bayramı öncesi ve bayram boyunca vatandaşlardan gelen öneri ve şikayetleri değerlendirmek üzere yaya ve motorize ekipler oluşturdu. Öneri ve şikayetler için vatandaşlar, 716 33 00, 716 33 40, 261 52 40, 444 16 00 ve Alo Belediye 153 numaralı hatları kullanabilecekler.

Toplu taşıma hizmetleri ve şehirlerarası otobüs terminalinde yeterli sayıda personel görevlendirilerek, yolcuların mağduriyet ve şikayetleri anında değerlendirilecek.

Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır W 2-1

İtfaiye ve Acil Hizmetler

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, bayram boyunca 30 istasyon, 556 personel ve 136 araçla hizmet verecek. Acil durumlar için vatandaşlar, 112 Acil Çağrı Merkezine ulaşabilecekler.

Yol İşleri Şube Müdürlüğü, yollarla ilgili acil müdahaleler için nöbetçi ekipler oluşturdu. BUSKİ Genel Müdürlüğü, su ve kanalizasyon hizmetlerinde 24 saat hizmet verecek. Şikayetler için 185 veya 444 5 185 numaralı telefonlar kullanılabilecek.

Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır W 5

Bursalılar Türkiye - Portekiz maçını dev ekranlarda izledi Bursalılar Türkiye - Portekiz maçını dev ekranlarda izledi

Mezarlıklar ve Defin İşlemleri

Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, bayram süresince defin işlemlerini sürdürecek ve mezarlıklar ziyarete açık olacak. Vatandaşların dilek ve şikayetlerine yardımcı olmak üzere çeşitli hizmet birimleri çalışmaya devam edecek.

Büyükşehir Kurban Bayramı’na Hazır W 4

Kurban Kesim Noktaları

17 ilçede belirlenen 183 kurban kesim noktasında, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve ilçe belediyeleri ekipleri, karasinek oluşumuna karşı biyosidal ürün uygulamalarını sürdürecek. Yetkililer, atıkların gelişi güzel atılmaması konusunda vatandaşları uyardı. Kesim yerleri bilgileri TC Tarım ve Orman Bakanlığı Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü sitesinden alınabilir.

Editör: Ferit Gücüyener