Yıldırım Belediyesi, 5 yılda 54 bin 222 kadına, uzman antrenörler eşliğinde fitness, step-aerobik, zumba, pilates gibi aktivitelerle spor yapma imkânı sağladı.

Özellikle kadınlara yönelik hizmetlerde öncü olan Yıldırım Belediyesi, ilçedeki kadınlar arasında büyük ilgi gören spor merkezleri açarak, sağlıklı yaşam ve sosyal etkileşim imkânları sunuyor. 75. Yıl, Sinandede, Ulus, Mimarsinan, Millet ve Sıracevizler İlyas Kader kadın spor merkezlerinde, uzman diyetisyenler tarafından kişiye özel programlar oluşturuluyor ve ardından profesyonel antrenörler eşliğinde fitness, step-aerobik, zumba, pilates gibi çeşitli spor aktiviteleri gerçekleştiriliyor.

Y B (4) (1)

İnegöl Mobilya Fuarı: 50. MODEF Expo, büyük coşkuyla başladı! İnegöl Mobilya Fuarı: 50. MODEF Expo, büyük coşkuyla başladı!

54 BİN 222 KADINA SPOR VE EĞİTİM HİZMETİ

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Sinandede Kadın Spor Merkezi'ni ziyaretinde, kadınların sosyal ve ekonomik hayatta daha aktif rol alması için projeler geliştirdiklerini belirtti. Mesleki eğitim kursları, üretim kooperatifleri gibi çalışmalarla kadınlara destek olmanın yanı sıra, kadın spor merkezleri aracılığıyla da sağlıklı yaşam ve sosyal etkileşim imkânları sunduklarını ifade etti. Başkan Yılmaz, belediyenin spor merkezlerinden yaklaşık 5 yılda 54 bin 222 kadının faydalandığını vurgulayarak, önümüzdeki aylarda hizmete açılacak Doktor Sadık Ahmet Gençlik ve Spor Merkezi'nde de kadınlara spor ve eğitim hizmeti verileceğini söyledi.

Y B (2)-7Y B (18)Y B (4)-5

Editör: Ferit Gücüyener