Arkeopark, Bursa turizmine güç katacak Arkeopark, Bursa turizmine güç katacak

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, "Koruyucu ve önleyici sağlık hizmetleri kapsamında haşerelere yönelik ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz 71 mahallemizin tamamında ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor," dedi.

Yıldırım Belediyesi, yaz döneminde haşere ve kemirgen oluşumuna karşı ilçedeki 71 mahallede geniş kapsamlı bir ilaçlama seferberliği başlattı. Ekipler, özellikle vatandaşın yoğun olduğu pazaryerleri, dere yatakları ve sulak alanlarda yoğun ilaçlama yaparken, çöp bırakma noktalarındaki ilaçlama ve dezenfekte işlemleriyle mikrobik ortamların oluşmasını engellemeye özen gösteriyor.

Yildirim’da İlaçlama (5)

Başkan Yılmaz, "İlçemizin her bir noktasında dezenfekte çalışmalarımızı hızlandırdık. Yeşil alanlardan parklara, orta refüjlerden haşere ile mücadeleye kadar oldukça kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. İlaçlama çalışmalarımız periyodik olarak aralıksız sürecek. Hemşehrilerimizin yaz dönemini en huzurlu şekilde geçirmeleri için çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yaz mevsiminde olumsuzluklarla karşılaşmamaları için mahalle ilaçlamalarımız aralıksız devam edecek," dedi.

Editör: Ferit Gücüyener