Büyükşehir’den yoğun bayram mesaisi Büyükşehir’den yoğun bayram mesaisi

Yıldırım Belediyesi'nin ilçe genelindeki dönüşüm çalışmaları kapsamında devam eden proje, 6 bin metrekarelik alanda 72 daire, 6 iş yeri ve 2 bin 500 metrekarelik kapalı otoparkı içeriyor. Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, projenin temel önceliğinin güvenlik olduğunu vurgulayarak, "Bu projemizde Bursa’da ilk defa kullanılacak bir uygulamayı hayata geçireceğiz. Proje kapsamında 48 adet sismik izolatör kullanacağız. Sismik izolatör, yapıya gelen deprem, rüzgâr gibi yüklerin azaltılarak, sismik enerji ve hareketlerini absorbe etmesine yardımcı olacak. Bu da olası bir depremde binaların hasar görme olasılığını oldukça düşürecek” ifadelerini kullandı.

Y B (11)-1

Yıldırım Belediye Başkanı Yılmaz, yürütülen imar ve kentleşme çalışmaları ile birlikte ilçede yeni bir Yıldırım inşa etme çabalarının sürdüğünü belirterek, “Yıldırım’da 5 yıl boyunca 11’i kentsel dönüşüm olmak üzere imar ve kentleşme alanında 19 projeye imza attık. İlçemizin birçok noktasında gerçekleştirdiğimiz bölgeye özgü örnek kentsel dönüşüm çalışmaları ile depreme dayanıksız binaları yıkarak yerine konforlu ve güvenli konutlar inşa ediyoruz" dedi.

Projenin danışmanı Prof. Dr. Beyhan Bayhan, Değirmenönü Mahallesi 7363 Ada 6 Parsel Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Bursa'da sismik izolasyon uygulaması olan ilk konut binasının adımını attığını belirtti. Bayhan, projenin can güvenliğinin yanı sıra depremden sonra hemen kullanımını sağlayarak ekonomik katkıda bulunacağını ifade etti. Adiloğlu Grup Başkanı Muhammet Adiloğlu ise bölgedeki yatırımları ve sismik izolatörlü konut projelerini genişletme niyetlerini paylaştı.

Y B (7)-5

Yıldırım Belediyesi, kentsel dönüşümde güvenliği temel alarak, ilçenin geleceğine yönelik öncü projeleri hayata geçirme çabalarını sürdürüyor.

Editör: Ferit Gücüyener