Belediye, gelecek kuşaklara daha temiz ve yeşil bir Yıldırım bırakmak için önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, “Emektar Kitaplarınız Geri Dönüşüyor” sloganıyla Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nda bir stant açan Yıldırım Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, kullanılması mümkün olmayan kağıtları geri dönüşüme kazandıracak. Çevre ile ilgili farkındalık oluşturmak ve vatandaşları geri dönüşüme teşvik etmek amacıyla düzenlenen kampanya kapsamında getirilen kullanılmış test kitabı, defter, okul kitabı, dergi gibi atıklar kilogramı 4 TL’den alınacak. Farkındalık kampanyası 3 Temmuz’a kadar Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nda, 6 Temmuz’a kadar ise Barış Manço Kültür Merkezi’nde devam edecek.

Y B (2)-23

Kazandıran Dönüşüm

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kızı Hümeyra ile birlikte kullanım ömrünü tamamlayan kitapları ekiplere teslim etti ve kampanyaya destek olan vatandaşlarla sohbet etti.

Y B (3)-17

Arkeopark, Bursa turizmine güç katacak Arkeopark, Bursa turizmine güç katacak

“Emektar Kitaplarınız Geri Dönüşüyor” kampanyasına tüm Yıldırımlıları davet eden Başkan Oktay Yılmaz, “Çocuklarımıza temiz ve yeşil bir Yıldırım bırakmak için çalışıyoruz. Üç yıldır gerçekleştirdiğimiz sıfır atık kampanyası ile kullanım ömrünü tamamlamış test kitaplarını ve defterleri geri dönüşüme kazandırıyoruz. Hemşehrilerimizde farkındalık oluşturmayı hedeflediğimiz proje ile atık kağıtların dönüşümünü sağlayarak ağaçların kesilmesinin önüne geçiyoruz” dedi.

Y B (7)-10Y B (15)-1

Editör: Ferit Gücüyener