Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Spor Kenti Yıldırım’ın marka yüzü olan Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde eğitim gören sporcuları ziyaret etti.

Bursa Metrosunda yer verme kavgası kameraya yansıdı Bursa Metrosunda yer verme kavgası kameraya yansıdı

Gençlerin gelişimi ve kötü alışkanlıklardan uzak kalması için önemli projeleri hayata geçiren Yıldırım Belediyesi, 1. dönem Yaz Spor Okulu'na başladı. Yıldırım Belediyesi, ilçedeki çocuk ve gençlere spor yaptırmak ve Türk sporuna yeni yıldızlar kazandırmak amacıyla düzenlediği yaz spor okullarını başlattı. 17 branşta temel spor eğitimlerinin verildiği kurslarda çocuklar, ilçenin farklı noktalarındaki spor tesislerinde yüzme, basketbol, voleybol, futbol, cimnastik, satranç, kick boks, mini cimnastik, tekvando, karate, güreş, tenis, boks, badminton ve masa tenisi branşlarını usta eğiticilerden öğrenme fırsatı buluyor. Bu dönem Yaz Spor Okulları’nda toplamda 50 bin gencin sporla buluşturulması hedefleniyor.

Y B (2) (3)

Hedef: 50 Bin Genci Sporla Buluşturmak

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yaz Spor Okulları’nda çocukların disiplin, özgüven ve takım ruhunu öğrendiklerini belirtti. Spor okulları sayesinde iyi bir altyapı oluşturduklarını ifade eden Yılmaz, gençlerin spor yapmasının kendileri için en güzel madalya olduğunu vurguladı. Yılmaz, "Yıldırım Belediyesi olarak; sporu tabana yaymak, gençlerimizin ve çocuklarımızın sağlıklı ve dinamik bir hayata kavuşmalarını sağlamak için sportif hizmetlerimize devam ediyoruz. Yıldırım’ın gelecekteki şampiyonlarını keşfetmek ve evlatlarımızı spora teşvik etmek amacıyla yaz spor okullarımızda yeni dönem kayıtlarımız başladı. Kurslarımız temiz, düzenli ve hijyenik ortamlarda, alanında deneyimli eğitmenlerin gözetiminde gerçekleştiriliyor. Ben tüm çocuklarımızı yaz spor okullarımıza davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Y B (1) (4)Y B (11)-3Y B (7)-9Y B (6)-10Y B (6) (2)

Editör: Ferit Gücüyener