31 Mart yerel seçimlerinde Sinem Dedetaş'ın başkanlık koltuğuna oturduğu Üsküdar Belediyesi'ne çok sayıda arsayı ve daire internetten satışa çıkarıldı. İlan sitesindeki linkleri sosyal medya hesabından paylaşan Hilmi Türken "CHP'nin gerçek yüzünü siz de tanıyın diye özellikle paylaşmak istedim" diyerek duruma tepki gösterdi.

31 Mart yerel seçimlerinde el değiştiren ve CHP'nin yönetimine geçen Üsküdar Belediyesi, bir ilan sitesinde satışa konulan arsa ve dairelerle gündeme geldi.

İsrail durmazsa bölge savaş riskiyle karşı karşıya kalacak İsrail durmazsa bölge savaş riskiyle karşı karşıya kalacak

"SAHİBİNDEN SATILIK BELEDİYE"

Sinem Dedetaş'ın başkanlık koltuğunda oturduğu belediyede satışların neden yapıldığı bilinmezken konuyla ilgili AK Partili Hilmi Türkmen'den sert bir açıklama geldi. "Sahibinden satılık belediye" diyerek duruma tepki gösteren Türkmen, "Üsküdar'da 20 yıldır en ufak gayrımenkul, taşınmaz satışına bile şiddetle karşı çıkan CHP'nin gerçek yüzünü siz de tanıyın diye özellikle paylaşmak istedim. SAHİBİNDEN SATILIK BELEDİYE! Buradaki konutları biz ürettik, 5 yılda parça parça elden çıkartarak bütçemizi dengelemek için. Arsaları elimizdeki taşınmazlara karşılık aldık. Vakti gelince, ihtiyaç halinde kullanırız dedik. Yeni yönetimin bu taşınmazları elbette satma hakkı ve yetkisi var. Lakin bizim yüzlerce eseri milletimizin hizmetine sunarken bile 5 yılda yapmadığımız satışın tek seferde yapılması, en ufak taşınmaz satışına bile şiddetle karşı çıkan CHP'nin gerçek yüzünü gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Editör: Turgay Şener