Bursa'da eyir halindeki otomobil alev aldı Bursa'da eyir halindeki otomobil alev aldı

Programda konuşan Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren, öğretmenlerin hiçbir zaman maddi sıkıntılar çekmemesi gerektiğini söyleyerek, “öğretmen iyi olursa gençliğimiz, çocuklarımız, geleceğimiz iyi olur. Bu temelden başlıyor. Bu yüzden anaokulları çok önemli” dedi.

Başkan Deviren şöyle konuştu: “Temel ahlak kurallarını burada öğreniyoruz. Eskiden anaokulları vardı ama farkında değildik. Anaokullarımızı ailelerimizin içinde yaşıyorduk. Babaanneyle, teyzeyle, dayıyla ve hakkı ödenmeyen komşuluklarla. Şu anda öyle bir şey yok. Bir yere taşınıyorsunuz, komşularınız hoş geldin bile demiyorlar. Bunların eksiklerini anaokulları dolduruyor. Çocuklarımızın güzel ahlaklı yetişmesi için mücadele eden, bu programı hazırlayan öğretmenlerimize ve perde arkasındaki herkese teşekkür ediyorum.”

Programın sonunda ilkokula başlayacak öğrenciler, sembolik mezuniyet belgesi aldılar. Ardından kep atan minikler, dev Atatürk bayrağı altında marşlar söyleyerek programı bitirdiler. Gururlanan veliler ise coşkulu alkışlarla miniklerin neşesine ortak oldular.

Editör: Ferit Gücüyener