Tatil dönüşü yoğunluğu yollarda devam ediyor Tatil dönüşü yoğunluğu yollarda devam ediyor

Bakan Uraloğlu, TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından sunulan Turistik Doğu Ekspresi'ne alternatif olarak Ankara-Diyarbakır ve Ankara-Tatvan turistik trenlerinin nisan ayında hizmete başlayacağını duyurdu. Turistik trenlerin haziran ayının ortalarına kadar sefer yapacağını belirten Uraloğlu, bu yeni hatların bölge turizmini canlandıracağını ve vatandaşlara kültürel ve tarihi değerleri keşfetme fırsatı sunacağını belirtti. Ankara-Tatvan seferi 17 Nisan Çarşamba günü, Ankara-Diyarbakır seferi ise 19 Nisan Cuma günü başlayacak.

Uraloğlu, tren filosunun yenilenmesi ve modernizasyonuyla hizmet kalitesinin arttığını vurgulayarak, vatandaşların tren yolculuğuna olan ilgisinin artmasıyla birlikte iki yeni turistik tren hizmete alacaklarını açıkladı.

Ankara-Diyarbakır güzergahında işletilecek olan Ankara-Diyarbakır-Ankara Turistik Treni'nin 180 kişi kapasiteli, 9 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşacağını belirten Uraloğlu, sefer detaylarını da paylaştı. Ankara-Diyarbakır seferinde Malatya'da 3 saat, Diyarbakır-Ankara seferinde ise Yolçatı’da 4 saat, Kayseri’de ise 3 saatlik turistik duraklar yapılacağını söyledi.

Turistik Geziye 2 Güzergah.1

Uraloğlu, Ankara-Tatvan-Ankara parkurunda işletilecek olan Ankara-Tatvan Turistik Treni'nin de ev konforunu sunacağını belirtti. Ankara-Tatvan seferinde Elazığ’da 4 saatlik bir durak yapılacakken, Tatvan-Ankara seferinde Palu’da 3 saat, Elazığ’da 4 saat ve Kayseri’de 3 saatlik duraklar olacak.

Fiyatlar konusunda bilgi veren Uraloğlu, yataklı vagonda bir oda için Ankara-Diyarbakır parkurunda 9 bin TL, Diyarbakır-Ankara parkurunda 8 bin TL, Ankara-Tatvan parkurunda 9 bin 900 TL, Tatvan-Ankara parkurunda ise 9 bin TL ücretlendirme yapılacağını açıkladı. Ayrıca, bir odada iki kişinin seyahat edebileceğini de belirtti."

Editör: Ferit Gücüyener