12 Nisan'da saat 17.28'de gerçekleşen kaza sonucunda içinde 8 kişinin bulunduğu kabinin tabanı kırılarak yere düştü. Olayda bir kişi yaşamını yitirirken, yaralanan 7 kişi hastanelere kaldırıldı.

Bursa için haftalık hava durumu: Yüksek sıcaklık ve rüzgar uyarısı Bursa için haftalık hava durumu: Yüksek sıcaklık ve rüzgar uyarısı

Kurtarma operasyonu sonucunda 174 kişi tahliye edilirken, Rabia Küçük ve kızı Nur Çeken de 5,5 saat sonra kurtarılabildi. Yaşadıkları korku dolu anları cep telefonuyla kaydeden Çeken ve annesi Küçük, olayı şu şekilde anlattı:

Küçük, "Kabinin hemen önümüzdeki kabinin parçalandığını gördük. 5,5 saat havada kaldık. İtfaiye ekipleri halatlarla bize ulaştı. Makara sistemiyle güvenli şekilde aşağı indirildik. Çok korkunç bir süreç yaşadık. Ölümle burun buruna geldik. Herkes aynı korkuyu yaşadı. Allah bir daha kimseye yaşatmasın" dedi.

Nur Çeken ise, "Anı olsun diye video çekiyordum, ama kabin sarsılmaya başlayınca korktum. 112'yi aradım. İlk başta ne olduğunu anlayamadık. Kriz masası hemen kurtarma operasyonuna başladı. 'Ölüyoruz' diye düşündüm. İlk anda anneme ve kuzenime baktım, sonra kendimi kontrol ettim" şeklinde konuştu."

Editör: Ferit Gücüyener