D-100 kara yolunun Karabük-Gerede kesiminde de araç sayısında artış gözleniyor. Düzce geçişi İstanbul yönünde Üçköprü, Kaynaşlı, Düzce ve Gölyaka gişeleri arasında hareketlilik devam ediyor. Yeşilyayla ve Hendek gişeleri arasında meydana gelen hasarlı kazalar ve araç arızaları nedeniyle ulaşımda aksaklıklar yaşanıyor. Ancak otoyol ve kara yolunun Ankara istikametinde ulaşım normal seyrediyor.

İstanbul-İzmir Otoyolu'nda da yoğunluk yaşanıyor. Bursa Batı Gişeleri'nden geçerek yollarına devam eden tatilciler, dinlenme tesislerinde molalar veriyor. Yalova'nın Altınova ile Kocaeli'nin Dilovası ilçeleri arasındaki Osmangazi Köprüsü'nde de akıcı yoğunluk görülüyor. İzmir yönünde trafik nispeten daha az olmakla birlikte, hareketliliğin gece geç saatlere kadar sürmesi bekleniyor.

Ev kadınlarına emeklilik düzenlemesi: Torba yasadan neler çıktı? Ev kadınlarına emeklilik düzenlemesi: Torba yasadan neler çıktı?

Trafik ekipleri, sürücülere kurallara uymaları ve dikkatli seyretmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor.

Doğu-Batı Bağlantı Yollarında Yoğunluk

Erzincan’da, doğudan batıya birçok ili bağlayan D-100 kara yolunda da yoğunluk devam ediyor. Bayram tatilini memleketlerinde geçiren vatandaşlar dönüş yolunda trafik oluşturuyor. Erzincan-Erzurum ve Erzincan-Sivas kara yolunda yaşanan yoğun trafik nedeniyle araçlar yavaş ilerliyor. Polis ekipleri ulaşımın aksamaması için çalışmalarını sürdürüyor ve Erzincan-Erzurum kara yolu Akyazı kavşağındaki uygulama noktasında denetim gerçekleştiriyor. Ekipler, sürücü ve yolculara mola vermeleri için çay, su, kek ve kahve ikram ediyor.

İstanbul-Tekirdağ Kara Yolu

İstanbul-Tekirdağ kara yolunda da hareketlilik yaşanıyor. Yenice, Yeniçiftlik, Beyazköy ve Kumbağ mevkilerindeki yoğunluk sebebiyle araçlar zaman zaman yavaş ilerliyor. Polis ekipleri, sürücülere dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıda bulunuyor.

Tatil dönüşünün oluşturduğu yoğunluğun gece geç saatlere kadar sürmesi bekleniyor. Trafik ekipleri, yollardaki denetimlerini aralıksız sürdürüyor ve sürücüleri dikkatli olmaları konusunda sürekli bilgilendiriyor.

Kaynak: TRT Haber