Sunay Akın Eczacılık Kültürü Müzesi’ni Başkan Özdemir’e anlattı 

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, şair, yazar ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın'ı ağırlayarak Nilüfer'de açılacak olan Eczacılık Kültürü Müzesi hakkında bilgi aldı.

Sunay Akın, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir'i ziyaret ederek yeni müze projesi hakkında detayları paylaştı. Akın, Nilüfer Belediyesi Dr. Ceyhun İrgil Sağlık Müzesi'nin bulunduğu binada açılacak olan Eczacılık Kültürü Müzesi'nin kente önemli bir değer katacağını belirtti.

Osmangazi OSMEK’in gurur sergisi Osmangazi OSMEK’in gurur sergisi

Nilüfer'in Türkiye'nin parlayan yıldızlarından biri olduğunu ifade eden Sunay Akın, insanı ve kültürel değerleri ön plana çıkaran çalışmaların önemini vurguladı. Akın ayrıca, müzecilik alanındaki deneyimiyle, Sinem Us'a ait eşi benzeri olmayan eserlerin sergileneceği Eczacılık Kültürü Müzesi'nin Türkiye'nin en büyük koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapacağını açıkladı.

Başkan Şadi Özdemir ise Sunay Akın'ın bu değerli çalışmalarını takdirle karşılayarak, Nilüfer'in kültürel zenginliğini ve hizmet çıtasını yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti. Özdemir, Sunay Akın'ın şiirlerini büyük bir ilgiyle takip ettiğini ve kendisine ayrıca teşekkür etti.

Sunay Akın'ın ziyareti sırasında, Başkan Şadi Özdemir'e hitaben yazdığı "Oyuncak Müzesi" adlı şiiri armağan etmesi ise ziyaretin hoş bir sürprizi oldu.

Editör: Ferit Gücüyener