Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kaymakamlığı himayesinde, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Nilüfer Belediyespor Kulübü ve Nilüfer Kent Konseyi iş birliğiyle düzenlenen şenlikler, görkemli bir törenle Cengiz Göllü Voleybol Salonu'nda başladı. Açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Bulgaristan Konsolosu Momchil Rusinov, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin ve diğer birçok katılımcı ve öğrenci iştirak etti.

Sadi Ozdemir Spor Şenliği

Açılışta özel eğitim okulu öğrencilerinin işaret diliyle İstiklal Marşı'nı eşlik etmesiyle başlayan törende konuşan Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Özlem Yılmaz, organizasyonun sporla iç içe olmanın mutluluğunu sunduğunu belirtti.

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ise, sporun kenti Nilüfer'e yakışan bu organizasyonun çocuklara sporu sevdirmeyi, centilmenlik ruhuyla buluşturmayı ve dayanışmayı öğretmeyi amaçladığını vurguladı. Şenliklerin aynı zamanda kültürlerin buluşmasına vesile olacağını ifade eden Özdemir, çocukların sporun hayatlarının bir parçası olmasını istediklerini ve sağlıklı nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Özdemir, şenliklerin Atatürk'ün gençliğine yakışır bir şekilde çocukları ve gençleri buluşturduğunu dile getirdi.

Mustafa Bozbey Spor Şenliği

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise, spor şenliklerinin sürdürülebilirliğinin önemine vurgu yaparak, bu etkinliğin Nilüferliler tarafından sahiplenildiğini ve başarılı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Bozbey, spor şenliklerinin Bursa'nın diğer ilçelerine de yayılması hedefini paylaştı.

Spor Senlikleri (14)

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Altınok da, uzun yıllardır devam eden bu şenliklerin öğrencilerin başarılarına olumlu katkı sağladığını ve bundan sonra daha kapsamlı olarak devam edeceğini belirtti.

Genç yetenekler Yıldırım'da buluştu Genç yetenekler Yıldırım'da buluştu

Spor Senlikleri (17)

Açılış töreninin ardından anaokulu, ilkokul, özel eğitim meslek okulu ve lise düzeyindeki öğrencilerin halk oyunları, cimnastik, spor ve dans gösterileri coşkulu bir atmosfer oluşturdu.

Spor Senlikleri (13)

Editör: Ferit Gücüyener