Bugün Nilüfer İlçesi’nde Kayapa Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Bozbey, Hamitler Mahallesi'nde uzun süredir gündemde olan çöplük konusuna açıklık getirdi. Bozbey, asılsız söylentilere karşı Kayapa halkını temin etti ve çöplüğün Kayapa'ya taşınmayacağını belirtti.

Bozbey, "Bilimsel raporları inceledik ve Kayapa'nın uygun olmadığını biliyoruz. Hamitler'den çöplüğü kaldıracağız ama buraya da taşımayacağız" dedi.

İnegöl'de Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri karnelerini protokolden aldı İnegöl'de Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri karnelerini protokolden aldı

Bozbeye 2024 03 17 At 17.56.52

Ayrıca, mevcut Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'nın Hamitler Çöplüğü konusundaki açıklamalarına da cevap veren Bozbey, belediyeciliğin özünün vatandaşların refahını düşünmek olduğunu vurgulayarak, yeni çöp alanının şehrin su kaynaklarına yakın olmaması, koku ve trafik sorunlarını artırmaması gerektiğini belirtti.

Bozbeye 2024 03 17 At 17.56.51 (1)

Bozbey'in açıklamaları, bölgedeki çöplük sorununun çözümüne ilişkin vatandaşların ve çevrecilerin dikkatle takip ettiği bir konu olarak öne çıkıyor.

Bozbey 2024 03 17 At 17.56.51

Editör: Ferit Gücüyener