Yıldırım Belediyesi tarafından ihya edilen tarihi Molla Yegân Medresesi, Molla Yegân Çocuk Üniversitesi olarak yaz okulu 1’inci dönem eğitimlerine başladı. Bu yaz, 5-13 yaş grubundaki 800 çocuk, 34 farklı branşta bilim ve sanat atölyelerine katılacak.

Bursa Metrosunda yer verme kavgası kameraya yansıdı Bursa Metrosunda yer verme kavgası kameraya yansıdı

Çocuk üniversitesinde gerçekleştirilen okul turları sayesinde, öğrenciler astronomi ve uzay bilimleri alanında temel pratik eğitimler alabilecek. Ayrıca "Küçük Şefler Mutfakta" atölyesinde, çocuklar ebeveynleri ile birlikte nefis tarifleri deneyimleme fırsatı bulacak.

Yb (2) (3)-1Yb (3) (2)-3

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Molla Yegân Çocuk Üniversitesi’nden bir yılda 5 bin 234 kursiyeri mezun ettiklerini ve 52 okuldan 10 bin 131 öğrenciyi ağırladıklarını belirtti. Başkan Yılmaz, Molla Yegân Medresesi'ni özüne uygun bir ilim yuvası haline dönüştürdüklerini ifade ederek, “Bu mekân, 600 yıl önce bir fetih neslinin yetişmesine katkı sağladığı gibi, bugün de ‘Türkiye Yüzyılı’nın mimarlarının yetişmesine öncülük ediyor. Çocuklarımıza kimyadan uzaya kadar farklı konularda eğitimler veriyoruz. Evlatlarımızın yatkınlık ve yeteneklerine göre çok yönlü bir eğitim ortamı sunuyoruz. Bu ekosistemde; bilim, sanat, teknoloji ve değerlerimiz açısından donanmış çocuklar yetişmesine katkı sağlıyoruz. Molla Yegân Çocuk Üniversitemiz, evlatlarımızın ufkunu açacak, hayal dünyasını zenginleştirecek ve yeni Fatihlerin, yeni Aziz Sancarların, yeni Selçuk Bayraktarların yetişmesine vesile olacak” diye konuştu.

Yb (4) (2)-2Yb (4) (2)-1Yb (3) (4)Yb (9)-98Yb (12)-56

Editör: Serpil Çoksürer