MEB atamalar için tarih verdi: Kontenjan dağılımı açıklanacak

İranlılar Tebriz'de Reisi'yi uğurluyor İranlılar Tebriz'de Reisi'yi uğurluyor

MEB atamalar için tarih belirledi: Kontenjan dağılımı açıklanacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin, Diyarbakır'da gerçekleşen "Öğretmenler Odası Buluşmaları" etkinliğinde öğretmenlerle bir araya geldi. Konuşmasında atama sürecine değinen Bakan Tekin, "Muhtemelen pazartesi günü hem atanacak öğretmen sayısı hem de branş bazında kontenjan dağılımları açıklanmış olur" şeklinde ifadeler kullandı.

Bakan Tekin, Diyarbakır'ın kadim mirasını yansıtan İçkale Açık Hava Müzesi'nde öğretmenlerle buluşmaktan mutluluk duyduğunu belirtti ve eğitimde rotaları öğretmenlerle birlikte belirlediklerini vurguladı.

Öğretmenlik Meslek Kanunu'na yönelik yapılan düzenlemeler hakkında da bilgi veren Bakan Tekin, yeni düzenlemenin öğretmenlerin hak, ödev ve sorumluluklarından kariyer planlamasına kadar geniş kapsamlı olduğunu ifade etti.

Etkinlikte öğretmenlerin yeni öğretim programıyla ilgili görüşlerini de dinleyen Bakan Tekin, mevcut konuları yetiştiremediklerini belirten öğretmenlerin yeni müfredatın hafifletilmesi ve sadeleştirilmesinin doğru bir adım olduğunu kabul etti.

Pazartesi günü yapılacak duyurularla birlikte öğretmen atamalarıyla ilgili detayların netlik kazanması bekleniyor.

Editör: Ferit Gücüyener