Bir yandan şehri imar eden İnegöl Belediyesi, diğer yandan geleceğimiz olan çocukların gelişimine katkı sunacak program ve etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda, farklı yaş ve gruplara yönelik kültür sanat faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Özellikle çocukların eğitimine büyük ilgi gösterilirken, 7-12 yaş arası çocuklar için Çocuk Resim Atölyesi eğitimleri yaz ve kış aylarında düzenli olarak yapılıyor.

B L D 9893 ( Custom)

İnegöllü Çocuklar Sanatla Buluştu

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Çocuk Resim Atölyesi ile İnegöllü çocuklar, 2023-24 eğitim öğretim yılında da sanatla buluştu. Ekim ayında başlayan ve 7 ay süren eğitimin sonunda, Nevin Zilcigil nezaretinde çocuklar sıfırdan başlayarak önemli bir aşama kaydetti. Toplamda 100 kursiyerin yıl boyunca aldığı eğitimle hazırladıkları 200 dolayında eser, İnegöl Kent Müzesi’nde düzenlenen sergide görücüye çıktı. Kuru boya ve pastel boya ile yapılan çalışmalar, sergi açılışına katılanlardan tam not aldı.

B L D 9899 ( Custom)

Vali Demirtaş Kıbrıs Gazileri ile buluştu Vali Demirtaş Kıbrıs Gazileri ile buluştu

Küçük Ressamların Eserleri Beğeni Topladı

Çocuk Resim Atölyesi sergi açılışına kursiyerler ve aileleri ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Emin Dündar da katıldı. Dündar, küçük sanatçıları başarılarından dolayı tebrik etti. Programda kursiyerlere katılım sertifikaları da takdim edildi. Ardından kurdele kesimi ile serginin açılışı gerçekleştirilirken, davetliler yapılan eserleri ilgiyle inceledi. Küçük ressamların eserleri büyük beğeni topladı.

B L D 0087 ( Custom)B L D 9992 ( Custom)B L D 0038 ( Custom)

Editör: Ferit Gücüyener