Altınay Savunma Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay, yapılan işbirliğiyle Türkiye'nin savunma endüstrisinin gelişimine katkı sağlamaktan gurur duyduklarını belirtti. Bu adımın Türkiye'nin savunma teknolojilerinde üretim kabiliyetlerini artırarak ulusal kapasiteyi yükseltmeyi ve ihracat potansiyeli yüksek savunma sistemleri geliştirmeyi amaçladığını vurguladı.

Çoklu Bomba Salan Sistemi, modern uçak bombalarının pnömatik itki gücüyle kontrollü olarak bırakılmasını sağlayan yüksek güvenilirlik ve hızlı operasyon yeteneklerine sahip bir teknoloji olarak öne çıkıyor. Altınay Savunma Teknolojileri, KAAN projesi kapsamında bu sistemi Türk Hava Kuvvetleri'ne teslim edilmesi planlanan 250 uçağa entegre etmeyi hedefliyor.

Elon Musk: Yapay zeka 2026 yılına kadar en akıllı insandan daha akıllı olacak Elon Musk: Yapay zeka 2026 yılına kadar en akıllı insandan daha akıllı olacak

Bu gelişmeyle, Türkiye'nin savunma sanayisinde yerli üretim ve millileştirme potansiyeli daha da güçleniyor. Altınay Savunma Teknolojileri, ileri teknoloji gerektiren projelerde ve iş birliklerinde çalışmalarını sürdürerek savunma sanayisine önemli katkılar sunmayı amaçlıyor.

Editör: Ferit Gücüyener