İnegöl'de hava sıcaklarının artması ve bayramın yaklaşmasıyla birlikte şehir genelinde geniş kapsamlı bir temizlik operasyonu başlatıldı. Güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğü tüm personeliyle birlikte sahaya indi. Özellikle yeşil alanlar, yaz mevsimine hazırlık için özenle bakım görmekte. Yeşil alanların yanı sıra çocuk oyun alanlarının bakımı ve temizliği yapılırken, kaldırımlar da yabani otlardan arındırılıp ağaç budamaları gerçekleştiriliyor.

İregöl Inegöl Yaza Hazırlanıyor B L D (5)

Tüm Ekipler Sahada

Osmangazi’den yangın söndürme çalışmalarına destek Osmangazi’den yangın söndürme çalışmalarına destek

Belediye Başkanı Alper Taban, çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, hem baharın hem de Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla şehri yaz mevsimine hazırlamak için çalışmalara başladıklarını belirtti. Özellikle yeşil alanların bakımı ve onarımıyla İnegöl'ün yaz mevsimine yemyeşil girmesini hedeflediklerini ifade eden Başkan Taban, "Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bu yönde çalışmalarını sürdürüyor. Tüm ekiplerimiz sahada. Kısa sürede yeşil alanların tamamının bakımı ve onarımı tamamlanacak. Ayrıca baharla birlikte bayram öncesi genel temizlik de yapılmış olacak" dedi.

Vatandaşlara Temizlik Çağrısı

Başkan Taban, vatandaşlara yönelik bir çağrıda bulunarak, "Bu alanları temizlemek kadar temiz tutmak da önemli. Vatandaşlarımızın temizlik konusunda daha dikkatli olmalarını rica ediyorum" diye konuştu.

İregöl Inegöl Yaza Hazırlanıyor B L D (3)

Hedef: 1 Milyon Metrekare Yeşil Alan

Başkan Taban, yeni dönemde İnegöl'ün yeşil alan miktarını artırmaya yönelik adımların devam edeceğini belirtti. "Yeşil alan miktarı değerlendirme verilerine göre Türkiye ortalamasının üzerinde olan şehrimizde, geçtiğimiz dönemde 43 yeni koruluk alan, parklar ve rekreasyon alanları gibi önemli projeleri hayata geçirdik. Yeni dönemde bu çalışmalara devam ederek, şehrimize 1 milyon metrekare yeşil alan kazandırmayı hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

Editör: Ferit Gücüyener