İnegöl Hayvan Pazarı, bölgenin en büyük ve potansiyeli yüksek pazarlarından biri olarak biliniyor. Modern ve ilgi çekici yapısıyla tercih edilen bir tesis olan İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarı, bayram öncesinde kotra satış ihalesi için hazırlıklara başladı. Kotra kiralama ihalesi 06 Mayıs Pazartesi günü saat 10.00'da İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi Çok Amaçlı Salonunda açık artırma usulüyle yapılacak.

BAŞKAN TABAN’DAN ÜRETİCİLERE DAVET

Kurban kesim yerlerinde gün boyu temizlik Kurban kesim yerlerinde gün boyu temizlik

İhaleyle ilgili detaylı bilgilere İnegöl Belediyesi web sayfası ve Kiralama Servisi üzerinden erişilebilecek. Kotra kiralama bedelleri ihale günü salonda kurulan tahsilat masalarında peşin olarak veya kredi kartıyla ödenecek.

İnegöl Hayvan Pazarinibld (4) (Custom)

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, hayvan pazarı kotra ihalesi hakkında yaptığı açıklamada, bu yıl da pazarın kalitesini ve yoğunluğunu artırarak devam edeceklerini belirtti. Kotraların kira bedellerinin ödeneceği ihaleye tüm üreticilerin davetli olduğunu vurguladı. İhale sonrasında İnegöl Hayvan Pazarı'nın 27 Mayıs 2024 tarihinde kapılarını açarak hizmete başlayacağını ve 19 Haziran 2024 tarihinde bayram sona erdiğinde ise pazarın boşaltılarak belediyeye teslim edileceğini ifade etti.

HAYVAN PAZARI 27 MAYIS’TA KAPILARINI AÇACAK

Başkan Taban, hayvan pazarı kotra ihalesiyle ilgili detayları paylaşarak, katılımcıların kotra bedellerini ihale günü salonda tahsil edileceğini ve her kişinin üçten fazla kotra satın alamayacağını belirtti. Kotra satışının sıralı şekilde gerçekleşeceğini ve büyükbaş hayvanlara ait bölgelerden yer alanların küçükbaş kotralara, küçükbaş hayvanlara ait bölgelerden yer alanların ise büyükbaş hayvanlara ait kotralara da teklif verebileceklerini açıkladı.

İnegöl Hayvan Pazarinibld (2)

Başkan Taban ayrıca, yasal işlemleri eksik olan (sağlık raporu, küpe, pasaport vb.) hayvanların pazar alanına alınmayacağını ve hayvan pazarına girişlerin 27 Mayıs 2024 tarihinde başlayacağını, bayram sona erdiğinde ise pazarın boşaltılarak belediyeye teslim edileceğini sözlerine ekledi.

İnegöl Hayvan Pazarı kotra ihalesine ilişkin daha fazla bilgiye ve ihale prosedürlerine erişmek için İnegöl Belediyesi'nin resmi web sitesi ve ilgili birimlerinden detaylı bilgi alınabileceği belirtildi.

Editör: Ferit Gücüyener