İnegöl'den 6 sporcu Milli Takıma seçildi İnegöl'den 6 sporcu Milli Takıma seçildi

Şehrin gelişimine paralel olarak genç nesillerin sporla buluşturulması için çalışmalar yapan İnegöl Belediyesi, spor kulübü bünyesinde düzenlediği etkinliklerle dikkat çekiyor. İnegöl Belediyespor'un sporcuları, kulüp çatısı altında aldıkları eğitimlerle okullarını temsil ettikleri yarışmalarda başarıdan başarıya koşuyorlar.

Okul Sporları Il Birinciliğinde Inegöl Belediyespor Damgası B L D (3)

Son olarak, İnegöl Belediyespor'un sporcuları, Bursa'da düzenlenen bir yarışmada büyük bir başarı elde etti. Okul Sporları Tırmanış Okullar Arası İl Birinciliği yarışması, 18-19 Nisan 2024 tarihlerinde Gürsu Spor Fabrikası tırmanış duvarında gerçekleştirildi. İnegöl Belediyespor'un tırmanış sporcuları, okullarını temsilen mücadele ettikleri bu yarışmada, yıldız erkekler kategorisinde Gazipaşa Ortaokulu'nu Bursa 1'incisi yaparken, küçük kızlarda Koç İlköğretim Okulu Bursa 1'incisi, küçük erkeklerde Bakyapı Hacı Ali Bakgör Okulu Bursa 1'incisi ve yıldız kızlarda ise yine Bakyapı Hacı Ali Bakgör Okulu Bursa 3'üncüsü oldular. Ayrıca, ferdi müsabakalarda da tüm kategorilerde İnegöl Belediyespor sporcuları kürsüleri doldurdu.

Okul Sporları Il Birinciliğinde Inegöl Belediyespor Damgası B L D (2)Okul Sporları Il Birinciliğinde Inegöl Belediyespor Damgası B L D (1)Okul Sporları Il Birinciliğinde Inegöl Belediyespor Damgası B L D (8)

Editör: Ferit Gücüyener