İnegöl Belediyesi, Mart ayı olağan meclis toplantısında Cumhuriyet Mahallesi'nde yeni bir açık pazar kurma kararı aldı. Pazar, 2. Sanayi Caddesi üzerinde Çarşamba günleri kurulacak ve 70 esnaf yer alacak.

“BİR TEK DERDİMİZ VARDI BURADA, İNEGÖL’ÜMÜZE HİZMET ETMEK”

İnegöl Belediyesi'nin 2019-2024 dönemi son meclis toplantısı, Çarşamba günü gerçekleştirildi. Mart ayı olağan meclis toplantısında 5 gündem maddesi ele alınırken, toplantının ardından üyeler veda konuşmaları yaparak meclisi kapattılar. Başkan Alper Taban, açılış konuşmasında, "Bir tek derdimiz vardı burada, İnegöl’ümüze hizmet etmek" dedi ve tüm meclis üyelerine teşekkür etti.

B L D 9335 ( Custom)

CUMHURİYET MAHALLESİNE YENİ PAZAR YERİ KURULACAK

Meclisin 5. maddesinde ise Cumhuriyet Mahallesi 2. Sanayi Caddesi üzerinde açık semt pazarı kurulması kararı görüşüldü. Belediye Başkanı Alper Taban, konuyla ilgili olarak, "Özellikle Cumhuriyet ve Fatih Mahallelerimizi ilgilendiren açık Pazar yeri kurulmasıyla ilgili bir konu var. Bu konuda tarafımıza vatandaşlarımızdan, bölgeden gelen talep ve istekler vardı. Bizler de gerekli inceleme ve çalışmayı yaptık" açıklamasını yaptı.

B L D 9359 ( Custom)

“BÖLGE HALKINDAN YOĞUN BİR TALEP VAR”

Bursa plajları yaza hazır Bursa plajları yaza hazır

Mecliste yapılan oylama sonucunda, Cumhuriyet Mahallesinde yeni bir pazar kurulması kararı oy birliği ile kabul edildi. İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürü Bilal Aktürk, bölge halkından gelen yoğun talepler üzerine yapılan incelemeler sonucunda, Alanyurt semt sahasının yanındaki 2. Sanayi Caddesi üzerinde 70 pazarcının yer alacağı bir açık semt pazarı kurulmasının uygun görüldüğünü belirtti. Pazarın Çarşamba günleri kurulması planlanıyor ve hedef, 1 aylık süre içinde pazarın faaliyete geçirilmesi.

Editör: Ferit Gücüyener