Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104. kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, temsili makam devir törenleriyle başladı. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, geleneksel olarak gerçekleştirilen çocukların yönetici koltuğuna oturma töreninde, Müşerref Muzaffer Samda İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Ayşe Zehra Uslu'ya kısa bir süreliğine makamını devretti.

Bld 7137 (Custom)

“YAŞANABİLİR YARINLAR BIRAKMANIZI İSTİYORUZ”

Ayşe Zehra Uslu, sabah saat 09.30'da gerçekleşen makam devrinde Belediye Başkanlığı koltuğuna oturarak günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Uslu, konuşmasında 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yeniden seçilen Başkan Taban'ı kutlayarak başladı.

Bld 7193 (Custom)

“GAZZE’DE BOMBALAR ALTINDA YAŞAM MÜCADELESİ VEREN KARDEŞLERİMİZİN DE YÜZLERİ GÜLSÜN”

Uslu'nun konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözlerine vurgu yapıldı. Uslu, tüm çocuklar adına yetişkinlerden yaşanabilir bir dünya bırakmalarını talep etti. Konuşmasında, dünya genelindeki savaşların sona ermesi ve tüm çocukların mutlu olması dileğinde bulundu.

Büyükşehir ile 17 ilçedeki mezarlıklar bayrama hazır Büyükşehir ile 17 ilçedeki mezarlıklar bayrama hazır

Bld 7204 (Custom)

Başkan Uslu'nun konuşmasının ardından, bazı daire müdürlerine telefonla ulaşarak talimatlarını ilettiği belirtildi. Belediye Başkanı Alper Taban ise, Uslu'nun çevre konusundaki çağrısına destek vererek bu alandaki uygulama ve çalışmalar hakkında bilgi aktardı.

Bld 7201 (Custom)

Editör: Ferit Gücüyener