2016 yılında "Başkanlık Kupası" olarak başlayan ve 2019'da "Okullar Arası Spor Festivali" adını alan organizasyon, İnegöl'de bulunan ortaokul ve liselerin katılımıyla düzenleniyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen festivalde, 11 branşta 58 farklı kategoride toplam 900 müsabaka düzenlenecek.

B L D 2935 ( Custom)

AÇILIŞ VOLEYBOL İLE YAPILDI

Osmangazi’de Emre Kaya rüzgarı Osmangazi’de Emre Kaya rüzgarı

Turnuvanın açılışı voleybol branşıyla yapıldı. Belediye Spor Salonu'nda gerçekleşen müsabakada Turgutalp Anadolu Lisesi ile İmam Hatip Lisesi karşı karşıya geldi. Genç erkekler kategorisinde oynanan ilk müsabakayı İmam Hatip Lisesi, 25-17 ve 25-20'lik setlerle 2-0 kazandı.

B L D 2979 ( Custom)

Açılış müsabakasını izleyen Belediye Başkanı Alper Taban, Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin, İlçe Spor Müdürü Yusuf Şevki Yücel, meclis üyeleri ve AK Partili yöneticiler, öğrencilere başarılar diledi. Başkan Taban, turnuvanın önemine vurgu yaparak, sporun birleştirici ve dayanışma ruhunu desteklediğini belirtti. Ayrıca, 70 okuldan 10 bine yakın öğrencinin katılacağı festivalin 5 Haziran'a kadar devam edeceğini ifade etti.

B L D 2970 ( Custom)

B L D 2948 ( Custom)

Editör: Ferit Gücüyener