Gemlik Belediyesi, duyarlı Gemlik halkının kurban ve adak bağışlarıyla yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Bu önemli proje, Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren ve Sosyal İşlerden Sorumlu Belediye Meclis Üyesi Tolga Sarışen’in önderliğinde yürütülüyor. Projenin amacı, ihtiyaç sahiplerine hijyenik ve düzenli bir şekilde et ulaştırarak hem israfı önlemek hem de toplumsal dayanışmayı güçlendirmek.

Proje kapsamında, katlı otoparkın altındaki Sosyal İşler Müdürlüğü alanında 13 metrekarelik modern bir buzhane kuruldu. Bu buzhane, bağışlanan kurban ve adakların hijyenik şartlar altında işlenmesi, kıyma ve kuşbaşı olarak vakumlanması ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için kullanılacak. Bu süreçte, bağışlanan etler titizlikle işlenip paketlenerek, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak.

Gemlik Belediyesi Kurban Bayramı’nda Ihtiyaç Sahiplerini Unutmadı (3)

Gemlik Belediye Meclis Üyesi Tolga Sarışen; “Gemlik Belediyesi olarak, bu anlamlı projede başta başkanımız Sayın Şükrü Deviren’e, emeği geçen Gemlik Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü personeline ve desteklerini esirgemeyen halkımıza teşekkür ederiz. Projemizin, yardımlaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmesini temenni ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Gemlik Belediyesi Kurban Bayramı’nda Ihtiyaç Sahiplerini Unutmadı (2)

Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte, Gemlik Belediyesi, sosyal sorumluluk alanında örnek bir çalışmaya imza atmış oldu. Bu tür projeler, toplumda dayanışma ve yardımlaşma duygularını pekiştirerek, daha güçlü bir toplumsal yapı oluşturulmasına katkı sağlıyor. Gemlik Belediyesi'nin bu girişimi, diğer belediyelere de örnek olabilecek nitelikte.

Bu anlamlı projeye destek veren ve katkı sağlayan tüm Gemlik halkına teşekkür eder, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak yardımların devamını dileriz. Gemlik Belediyesi olarak, sosyal sorumluluk projeleriyle halkımıza destek olmaya ve dayanışma ruhunu canlı tutmaya devam edeceğiz.

Bursa'daki sakar saldırgan 24 saat geçmeden yakalandı Bursa'daki sakar saldırgan 24 saat geçmeden yakalandı

Gemlik Belediyesi Kurban Bayramı’nda Ihtiyaç Sahiplerini Unutmadı (1)

Editör: Ferit Gücüyener