Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen okullar arası resim yarışması sonuçlandı. Bu yıl 'Kendi Geleceğim' temasıyla düzenlenen yarışmaya 9 okuldan 70 öğrenci katıldı. Ödül töreni Konak Kültürevi'nde gerçekleştirildi ve törene Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Altınok, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri, okul idarecileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Başkan Bozbey, Büyükşehir ailesiyle bayramlaştı Başkan Bozbey, Büyükşehir ailesiyle bayramlaştı

B I R I N C I

Başkan Şadi Özdemir, etkinliğin önemine vurgu yaparak, binlerce öğrenciyi resim sanatıyla buluşturan bu etkinliği gururla anlattı. Öğrencilerin hayallerini resimle ifade edebilmesinin kendileri için büyük bir kazanım olduğunu belirtti. Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Altınok ise sanatın insanları olgunlaştırdığını ve paylaşımcı yapısını geliştirdiğini vurgulayarak, bu tür organizasyonların önemine değindi.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri, törenin ardından Başkan Şadi Özdemir, Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer ve Nilüfer Belediye Meclisi üyeleri tarafından verildi. Birinci olan Sena Ceren Selçuk'a Özlüce Sınav Koleji'nden, ikinci olan Lara Atay'a Nilüfer Şehitler Okulu'ndan ve üçüncü olan Azra Ataş'a Dilek Özer Ortaokulu'ndan ödülleri takdim edildi. Mansiyon ödüllerine layık görülen diğer öğrenciler ise Zeynep Erdem, Ada Cihanlı ve İrem Güneş oldu.

Y A R I S M A (2)

Yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri 24 Nisan'a kadar Konak Kültürevi'nde sergilenecek.

Editör: Ferit Gücüyener