Ramazan-ı Şerif'in on bir ayın sultanı olarak buruk geçirildiğini belirten Erdoğan, özellikle Gazze'de ve Türkiye'nin gönül coğrafyasının farklı köşelerinde yaşanan acıları ve zulümleri hatırlattı. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarıyla milyonlarca insanın yüreklerinin kanadığını ifade etti. 33 bin Filistinlinin şehit düştüğünü, 75 binden fazlasının yaralandığını vurgulayarak hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Türkiye'nin bölgeye yönelik gönderdiği yardımlarla Filistin halkının yanında olduklarını belirten Erdoğan, Gazze'deki kan dökülmesin son buluncaya ve Filistin'in özgürlüğüne kavuşuncaya kadar desteğin süreceğini ifade etti.

Türkiye'den İsrail'e sert tepki Türkiye'den İsrail'e sert tepki

Dış siyasette öncelik verdikleri deprem bölgesini ihmal etmediklerini vurgulayan Erdoğan, felaketin yaralarını sarmak için çalışmaların sürdüğünü aktardı. Afet konutları ve köy evlerinin tamamlanması, riskli yapıların güçlendirilmesi gibi adımların atıldığını dile getirdi.

Terör örgütlerine karşı kararlı mücadelelerini sürdürdüklerini ifade eden Erdoğan, ekonomideki enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadelelerinin kararlılıkla devam ettiğini belirtti. Uyguladıkları ekonomi programının olumlu etkilerinin ikinci yarıda daha net görüleceğini söyledi.

31 Mart seçimlerinin tamamlanmasıyla başlayan 4 yıllık seçimsiz dönemi, ekonomi programlarını gerçekleştirmek için kullanacaklarını ifade eden Erdoğan, Türkiye'nin ortak vatanı olduğunu ve demokrasinin ortak değeri olduğunu vurgulayarak, ülkenin daha güçlü ve refah bir geleceğe doğru ilerleyeceğini dile getirdi.

Vatandaşlardan trafik kurallarına uymalarını ve bayramı huzur içinde geçirmelerini bekleyen Erdoğan, Ramazan Bayramı'nın gönüllere huzur, ülkeye esenlik, dünyaya ve mazlum coğrafyalara barış getirmesini diledi. Bayramlarını tekrar tebrik ederek mesajını tamamladı.

Editör: Ferit Gücüyener