Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek finalinde Hollanda'ya 2-1 mağlup olan A Milli Futbol Takımı'nı; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, karşılaşmanın ardından soyunma odasına inerek tebrik etti.

AY-YILDIZLI OYUNCULARI TEBRİK ETTİ

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek final maçında A Milli Futbol Takımı, Hollanda'ya 2-1 mağlup oldu ve turnuvaya veda etti. Mücadeleyi Berlin Olimpiyat Stadyumu'nda protokol tribünden takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, karşılaşmanın ardından soyunma odasına inerek ay-yıldızlı oyuncuları tebrik etti.

"SİZ GÖNÜLLERİMİZİN ŞAMPİYONUSUNUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan millilere, "Hepinizi tebrik ediyorum. Her ne kadar bugün burada bu neticeyi aldıysak da siz bizim şampiyonumuzsunuz. Biz sizden memnunuz. Bunun geleceği de var. Gelecekte de bu işi biz götüreceğiz. Ben buna inanıyorum. Buraya kadar bu işi çok başarılı getirdiniz. Olanlar oldu, burada kaldı. İlk 8, bundan sonra da inşallah şampiyonluk" şeklinde seslenirken, milli oyuncular da destekten ötürü kendilerine teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz mesajı

SONRAKİ TURNUVALAR İÇİN BAŞARI DİLEDİ

Şampiyona boyunca sergilemiş oldukları başarılı performanstan ve büyük gururdan ötürü A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella'yı ve ay-yıldızlı futbolcuları teker teker kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Bak ve TFF Başkanı Büyükekşi, bundan sonraki turnuvalar için başarı dileklerini iletti.

BÜYÜKEKŞİ: SİZİ ÇOK SEVİYORUZ, GURUR DUYUYORUZ

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ise, "Sizi çok seviyoruz, sizlerle gurur duyuyoruz" ifadelerinde bulundu. Aynı zamanda Büyükekşi, gelecekte elde edecekleri başarılara dair inancını da dile getirdi.

Editör: Turgay Şener