Fidan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şunlar:

"Uluslararası Toplum Daha Neyi Beklemekte?"

Gazze'de açlıktan ölümler yaşanırken, İsrail ordusunun geri çekildiği yerlerde toplu mezarlar ortaya çıkarken, uluslararası toplum daha neyi beklemekte? Artık zorlayıcı tedbirlerin gündeme gelmesi gerektiği açıktır. İsrail'in Filistin halkını boyunduruk altına alma ve topraklarından sürme çabaları ne Filistinliler ne Türkiye ne de diğer adalet ve hukuk arayışında olan ülkeler ne de uluslararası toplum vicdanıyla kabul edilemez.

"Gazze'de İnsanlık Bir Sınav Veriyor"

Gazze'deki insanlık trajedisi, dünyanın dört bir yanında toplumsal olayları tetikleyebilir. İsrail'e koşulsuz destek veren ülkelerdeki halkların sokaklara dökülmesi bunun göstergesidir. Gazze'de dökülen kan yalnızca Filistinlilerin kanı değildir, insanlık adına bir sınavdır.

"Türkiye İsrail'e Karşı Uluslararası Adalet Divanı'ndaki Davaya Müdahil Oluyor"

"Gazze'deki savaş Lübnan sınırındaki askeri seçenekleri sınırlandırıyor" "Gazze'deki savaş Lübnan sınırındaki askeri seçenekleri sınırlandırıyor"

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları vicdanlarda yargılanmaktadır ve mahkum edilmektedir. Bu saldırılar hukuki düzlemde de yargılanmalıdır. Türkiye olarak Güney Afrika'nın İsrail'e karşı Uluslararası Adalet Divanı'nda açtığı davaya müdahil olmaya karar verdik. Bu adım, Uluslararası Adalet Divanı'ndaki sürecin doğru yönde ilerlemesini t

Gazze Soykırım.11menni ediyoruz. Türkiye her zaman Filistin halkının yanında olmaya devam edecek.

Editör: Ferit Gücüyener