Yıldırım Belediyesi, çocukların hayal güçlerini canlı tutmaları amacıyla geçtiğimiz yıl mayıs ayında ilçeye kazandırdığı Mimar Sinan Çocuk Kütüphanesi ile 43 bin 580 kitap kurdunu ağırladı. Barış Manço Kültür Merkezi bünyesinde hizmet veren kütüphane, 6-13 yaş arasındaki çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla açıldı. Kütüphanede 6 bin 500 kitabın yanı sıra 20 farklı kategoride toplam 700 oyuncak bulunuyor. Çocuklar, kitaplarla buluşmanın yanı sıra düzenlenen atölye çalışmaları ile kendilerini geliştirme imkânı buluyor. Ayrıca, çocuklara 15 gün içinde iade etmek koşuluyla 3 kitap ve 1 oyuncak ödünç veriliyor.

Çocuk Kütüphanesi Yıldırımlı (6)

Mimar Sinan Çocuk Kütüphanesi’nin 1 yıl içinde 43 bin 580 çocuğu misafir ettiğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, toplumların geleceğinin donanımlı, mutlu bireyler yetiştirmekle teminat altına alınabileceğini vurguladı. Başkan Yılmaz, “En önemli ve öncelikli vizyonumuz Yıldırım’ı dönüştürmek. Ancak, dönüşüm derken sadece kentsel dönüşümü değil, aynı zamanda kültürel ve sosyal dönüşümü de kastediyoruz. Hizmete açtığımız kütüphaneler ve sosyal yaşam merkezleri, bu yolda attığımız önemli adımlardır. Yıldırım Belediyesi olarak, belediyecilik hizmetini sadece yol, kaldırım, park, bahçe ve bina yapmak olarak değil; zamanın idrakinde ve kendisini tanımlayabilen, çağın hastalıklarına yenilmeyen, dünyayı algılayabilen, medeniyetin değerlerine vakıf bir nesil yetiştirmek olarak görüyoruz. Şehirleri imar ederken nesilleri de ihya etmeye gayret ediyoruz. Hizmette öncelik grubumuz olan çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz” dedi.

Bursa Metrosunda yer verme kavgası kameraya yansıdı Bursa Metrosunda yer verme kavgası kameraya yansıdı

Çocuk Kütüphanesi Yıldırımlı (9)Çocuk Kütüphanesi Yıldırımlı (7)Çocuk Kütüphanesi Yıldırımlı (5)Çocuk Kütüphanesi Yıldırımlı (3)

Editör: Ferit Gücüyener