Etkinlik, bu yıl Ürünlü Arı Evi'nde gerçekleştirildi. Dünya Şiir Onur Ödülü'nün sahibini bulduğu geceye Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Gülver Deniz, BUYAZ Başkanı Bülent Elitok ve birçok şiir tutkunu katıldı. Arife Kalender'in kaleme aldığı Dünya Şiir Günü bildirisini şair Esra Dökmen okudu. Etkinlikte, Esra Dökmen ve Elif Burcu Özkan, rahatsızlığı nedeniyle katılamayan Dünya Şiir Onur Ödülü sahibi Ayten Mutlu'nun şiirlerini sundu.

Programın sonunda, Dünya Şiir Onur Ödülü'nü Ayten Mutlu adına Süreyya Akçay aldı. Ödül, Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Gülver Deniz ve BUYAZ Başkanı Bülent Elitok tarafından verildi.

Yıldırım’da Birlik Vakfı Emre Kültür Merkezi açıldı Yıldırım’da Birlik Vakfı Emre Kültür Merkezi açıldı

S O Y L E S I (2)

Bülent Elitok, Nilüfer Belediyesi ile uzun yıllardır edebiyat alanında güzel işlere imza attıklarını belirterek, sanatın ve bilimin değerinin arttığı bir dönem dileğinde bulundu.

Etkinlikte, Dünya Şiir Günü kapsamında Hilmi Haşal ve Süreyya Akçay'ın katıldığı bir söyleşi düzenlendi. Haşal ve Akçay, Ayten Mutlu'nun edebi çalışmalarını ve şiire bakışını ele aldı, ödüllü şairin eserlerinden kesitler sundu. Süreyya Akçay, Ayten Mutlu'nun şiirlerinde umudu içeren derinlik ve incelik olduğunu vurgulayarak, kadın hakları için mücadele ettiğini ifade etti. Hilmi Haşal ise, Ayten Mutlu'nun cesurca kadın sorunlarına değindiğini ve eserlerinde okuru etkileyici bir şekilde dehlizlere çektiğini belirtti.

Nılufer Dünya Siir Odul

Editör: Ferit Gücüyener