Çalıştay öncesinde, belediye başkanları ve parti yönetimi, CHP Genel Başkanı Özgür Özel liderliğinde Anıtkabir’i ziyaret ederek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e minnet ve saygılarını sundular.

Başkan Yılmaz, Yıldırım ailesi ile bayramlaştı Başkan Yılmaz, Yıldırım ailesi ile bayramlaştı

CHP Genel Merkezi’nde 2 gün sürecek olan çalıştayın açılış konuşmasını yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, muhafazakar ve milliyetçi demokratlardan oy alarak yerel seçimlerde birinci parti olduklarını belirtti.

Özel, şunları söyledi: "En zor zamanlarda görevlerini layıkıyla yapan, kamu görevlerini liyakatle, şeffaf ve açık bir şekilde yerine getiren ve geçmişte yerel yönetimlerde görev alan tüm belediye başkanlarına teşekkür ediyorum. Yerel seçimlerde 14 büyükşehir, 21 il merkezi olmak üzere toplamda 35 ilde belediyeleri kazandık ve en yakın rakibimize göre 11 fazla il belediyemiz var. 314 ilçede, 60 beldede, 409 belediyeyi kazandık ve yüzde 38 oy oranına ulaşarak partimizi birinci parti yaptık."

Chp Calistay (6)

Seçimleri "Türkiye İttifakı"nın kazandığını belirten Özel, Türkiye'nin geleceğine yapılan yatırımlara vurgu yaparak, "Her geçen gün iktidara yürüdüğümüzün bilinciyle, ciddiyetiyle ve sorumluluğuyla davranmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

Özgür Özel’in konuşmasının ardından devam eden çalıştayda 31 Mart Yerel Seçimleri’nden sonra Türkiye’de CHP’yi birinci parti yapan Türk halkı için yapılacak çalışmalar ele alınıyor. Geçmişte belediyecilik hizmetleri ile ilgili deneyimlerin de paylaşılacağı çalıştayda, gerçekleştirilecek alan çalışmalarında yol haritaları konuşulacak.

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, CHP Genel Merkezi'nin düzenlediği Yerel Yönetimler Çalıştayı’na katıldı. 2 gün sürecek çalıştayda, seçim sürecindeki başarılı deneyimler ve CHP’li belediye başkanlarının yapacağı çalışmalar ele alınıyor.

Chp Calistay (1)

Çalıştaya Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir’in yanı sıra, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren, M.K.Paşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem, Harmancık Belediye Başkanı Haşim Ali Arıkan ile CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş da katıldı…

Chp Calistay (8)Chp Calistay (2)

Chp Calistay (11)

Editör: Ferit Gücüyener