700 bini aşkın emeklinin yaşadığı Bursa'da yoğun talep nedeniyle başvuruların belli saatler arasında alınması kararlaştırıldı. Peki, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 2 bin TL'lik Kurban Bayramı Destek Çeki başvurusu nasıl yapılır ve ne zaman sona erecek? İşte ayrıntılar...

Başvurular Sona Eriyor

Kurban Bayramı’nda dağıtılacak olan destek çekleri için başvurular 26 Mayıs tarihine kadar bbbsosyalyardimlar.bursa.bel.tr web sayfasından veya Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmet Daire Başkanlığı’na dilekçeyle yapılabilecek. Ön başvuru aşaması tamamlanan başvurular için aynı hanede yaşayan kişiler hakkında İçişleri Bakanlığı e-Belediye Bilgi Sistemi üzerinden araştırma yapılacak.

Yoğun Başvuru Sonrası Sistem Değişti

Başkan Yeşiltaş: Genel iktidarın arifesindeyiz Başkan Yeşiltaş: Genel iktidarın arifesindeyiz

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "Sistemdeki başvuru yoğunluğundan dolayı Emekliye Kurban Bayramı Destek Çeki başvuruları 08:00-17:30 saatlerinde alınmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz." denildi.

Kimler Çek Başvurusu Yapabilir?

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, çekler Bursa'da ikamet eden ve sosyal yardım kriterlerini sağlayan emeklilere verilecek.

Emekliye Kurban Bayramı Destek Çeki’ne Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup emekli aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı veya ölüm aylığı alan 18 yaş ve üstü kişilerin bizzat başvuru yapması gerekiyor. Başvurular, ilgili veriler ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Yönetmeliği/Sosyal Destek Hizmetleri Komisyonu’nca belirlenen kriterlere göre değerlendirilecek.

Başvuru yapmak için buraya tıklayınız.

Editör: Ferit Gücüyener