Bursa Büyükşehir Belediyesi, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Bursa İstihdam ve Kariyer Ofisi (BİKO) iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlik, Türkiye'nin en kapsamlı organizasyonlarından biri olma özelliğini taşıyor. 274 firma ve binlerce katılımcının bir araya geleceği etkinlik, sektörün ihtiyaç duyduğu insan kaynağını firmalarla buluşturmayı hedefliyor.

16 Şubat 2024 Cuma günü saat 15.00'te Ahmet Şerif İzgören'in konuşmacı olarak katılacağı etkinlik, 17 Şubat Cumartesi günü de çeşitli seminerlere ev sahipliği yapacak.

33946 M T Y1 Yzlk Z D 1

Toplumsal Sorunlara Toplumsal Çözüm: İstihdam

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BİİB'nin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, işsizliğin bireysel değil, toplumsal bir sorun olduğunu vurgulayarak, etkinliğin istihdama katkı sunmayı amaçladığını belirtti. Şehrin önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olan Bursa'da her geçen gün yeni iş imkânlarının ortaya çıktığını ifade eden Başkan Aktaş, BİİB'nin iş arayanları ve işverenleri buluşturarak şehrin istihdamına katkı sağlayacağını dile getirdi.

Mudanya’da yaşamak ayrıcalık olacak Mudanya’da yaşamak ayrıcalık olacak

Bu yılki etkinliğin özel bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, gereksinimli bireyleri de etkinliğe dahil ettiklerini ve bu sayede onların istihdamını artırmaya yönelik adımlar attıklarını açıkladı.

33946 M T Y1 Yzlk Z D 2

Eğitim ve Gelişim: Sertifikalı Seminerler

Başkan Aktaş, BİİB'nin, istihdam odaklı çalışmalarının somut bir örneği olduğunu belirterek, etkinlik kapsamında düzenlenecek sertifikalı seminerlerle katılımcılara kişisel gelişim imkânı sunacaklarını açıkladı. Seminerlerin ardından katılımcılara sertifika verileceğini söyleyen Başkan Aktaş, etkinliğin tamamen ücretsiz olduğunu ve başarılar dilediğini ifade etti.

Aynı zamanda, yeni dönemde Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin BURSKOOP aracılığıyla üniversite ve meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilere verdiği bursların kapsamının genişletileceğini müjdeleyen Başkan Aktaş, ayrıca BİKO marifetiyle iş garantili staj imkanlarının da devreye alınacağını duyurdu.

Editör: FERİT GÜCÜYENER