Taşan Dereler ve Su Baskınları Uludağ’ın eteklerindeki Yıldırım ilçesi Teferrüç Mahallesi'nde bulunan Karınca Deresi'nden kopan taş parçaları sokakları yürünmez hale getirdi. Dereden taşan sulara dayanamayan otomobiller üst üste yığıldı. Kullanılmaz hale gelen otomobillerini gören vatandaşlar yaşananları hayretle izledi.

Araçlar Sele Kapıldı, Evleri Su Bastı02 01

Ana Yollarda Zor Anlar İzmir Yolu, Mudanya Yolu, İstanbul ve Ankara yolunda trafikte araçlar sel sularıyla tıkanan yollarda zor anlar yaşadı. Rögarlar su tahliyesinde yetersiz kalınca ana yollar göle döndü. Özellikle İzmir yolunda bazı araçlar yolda kaldı, trafik polisleri ise yolda kalan araçları iterek yol dışına çıkarmak zorunda kaldı.

Araçlar Sele Kapıldı, Evleri Su Bastı02

Ev ve İş Yerleri Zarar Gördü Birçok ev, dükkan ve fabrika yağışlardan etkilendi. Bursaray hattı da şelaleye dönünce yolcular metro içinde zor anlar yaşadı. Sağanak sonrası şimşek çakması ise vatandaşları korkuttu. Dolu yağışı sebebiyle bazı tarım alanlarında zarar meydana geldi.

Maddi Hasarlı Kazalar Kent merkezinden geçen bazı dereler yoğun yağıştan etkilendi. Çok sayıda araç maddi hasarlı kazaya karıştı.

Araçlar Sele Kapıldı, Evleri Su Bastı01

Ekiplerin Çalışmaları İtfaiye, BUSKİ ve AFAD ekipleri mağdur vatandaşların yardımına koştu. Belediyeler de vatandaşlara yardım eli uzattı.

Bursa Festivali'nde ‘Dedublüman’ rüzgarı Bursa Festivali'nde ‘Dedublüman’ rüzgarı

Araçlar Sele Kapıldı, Evleri Su Bastı

Kaynak: olay.com.tr