Piknik şöleninde, Engelsiz Yaşam Yemek Yarışması’na katılan özel çocuklar, en güzel yemeği hazırlamanın heyecanını yaşadı. Düzenlenen ‘Engelsiz Şölen’de, özel çocukların kendi başlarına hayatlarını devam ettirmeleri ve özgüvenlerini artırmaları hedeflendi.

Usta aşçılara taş çıkartırcasına mutfakta tezgâh başına geçen özel çocuklar, hazırladıkları yemekleri jürinin beğenisine sunarak dereceye girmeye çalıştı. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, özel çocuklara madalya ve sürpriz hediyeler takdim etti.

Yıldırım Belediyesi Engelsiz Şenlik222

Etkinliğe katılan ve özel çocukların hazırladığı yemekleri inceleyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, el sanatları ürünlerinin sergilendiği tezgâhları da gezdi. Yılmaz, “Yıldırım ilçesine engelsiz bir kent” sözü verdi. Şölende, özel çocuklar kendi becerileri ile ürettikleri el sanatları ürünlerini sergileme fırsatı buldu.

Özel çocuklar sahneye çıkarak Türk bayrağı açıp İstiklal Marşı okudu ve çalınan şarkılara işaret dili ile eşlik etti. Engelsiz Şölen’de çocuklar ve aileleri çalınan müziklerle doyasıya eğlendi.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bursa’nın özel çocuklarına hep inandım ve güvendim. Onlara yeter ki imkân tanınsın, güzel ortamlar verilsin. Onların başaramayacağı hiçbir şey yok. Engelsiz Yaşam Okulumuzda 13 farklı branşta özel kardeşlerimize eğitim imkânı sağlıyoruz. Burada verdiğimiz eğitimlerle özel çocuklarımızın sosyal, kültürel ve psikolojik gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Engelsiz Yaşam Okulumuzda aldığı eğitimlerin ardından konservatuara ve üniversitelere giden özel yavrularımız var. Her biriyle gurur duyduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Yıldırım Belediyesi Engelsiz Şenlik3222222

Başkan Oktay Yılmaz, “7 bin dezavantajlı kardeşimize eğitim imkânı sağladık. Yıldırım İstihdam Merkezimizin çalışmaları neticesinde 5 yılda tam bin 750 özel kardeşimizi işe yerleştirdik” diye ekledi.

Yıldırım Belediyesi Engelsiz Şenlik3333

Başkan Aydın personel ile bayramlaştı Başkan Aydın personel ile bayramlaştı

Yıldırım Kaymakamı Metin Esen de, engelli çocukların ve bireylerin daima yanında olduklarını belirterek, etkinliğin ikincisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaynak: olay.com.tr

Editör: Ferit Gücüyener