Türkiye Cumhuriyeti tarihinin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’un 105. yıl dönümü, Bursa’da büyük bir coşkuyla kutlanıyor.
Etkinlikler, Gençlik ve Spor Bursa İl Müdürü Rahmi Aksoy’un Atatürk Heykeli önünde çelenk sunumuyla başladı. Tören, Kent Müzesi önünden Millet Kütüphanesi’ne bando eşliğinde yapılan yürüyüşle devam etti.
Gaziler, sporcular, öğrenciler ve Bursa protokolü kol kola yürüdü. Yürüyüşe Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, İl Emniyet Müdürü Sabit Akın Zaimoğlu, Bursa İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Tekin Aktemur ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gençlerin gerçekleştirdiği halk oyunları, karate ve çeşitli spor dallarındaki gösteriler büyük ilgi gördü.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Rahmi Aksoy, aydınlık yarınların teminatı olan gençlerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.