Başkan Aktaş: 'Gece gündüz demeden çalışıyoruz' Başkan Aktaş: 'Gece gündüz demeden çalışıyoruz'

Bursa'yı daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent haline getirme hedefiyle ulaşımdan çevreye, altyapıdan spora kadar birçok alanda önemli projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda erişim engellerini ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalara da devam ediyor. Engelli vatandaşların sosyal hayatın her alanında etkin bir şekilde yer alabilmeleri için çeşitli projeleri hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, işitme engelli vatandaşların iletişim engellerini ortadan kaldırmak ve kamu hizmet noktalarında daha rahat hizmet alabilmelerini sağlamak amacıyla personele "Türk İşaret Dili Eğitimi" düzenledi.

33898 M T Y1 Yjll N T

Büyükşehir Belediyesi, işitme engelli vatandaşlara daha etkili hizmet verebilmek için İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü organizasyonu ile Zabıta Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan personele, Kurum içi Eğitici kadrosundan Temra Aydın tarafından "Türk İşaret Dili Eğitimi" verdi.

33898 M T Y1 Ym Ez N G 4

Eğitim, Büyükşehir Belediyesi eğitim salonunda düzenlendi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden engelli vatandaşların en etkin şekilde yararlanmalarını, istek ve sorunlarının hızla anlaşılıp çözüme kavuşturulmasını, aynı zamanda engelli vatandaşlara yönelik hizmet kalitesinin artırılmasını amaçlıyor. Eğitime, Zabıta Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde özel güvenlik görevlisi olarak görev yapan personelin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

33898 M T Y1 Ym Ez N G 333898 M T Y1 Ym Ez N G

Editör: FERİT GÜCÜYENER