Başkan Aktaş'ın İznik'te sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, hemşehri dernekleri temsilcileri, muhtarlar ve teşkilat üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda, İznik'in tarımsal gelirlerini artırmak, turizmi geliştirmek, sosyal ve kültürel yaşamını zenginleştirmek amacıyla yapılan çalışmalara vurgu yaptı. Başkan Aktaş, İznik'in özel bir konumda olduğunu belirterek, 4. Dünya Göçebe Oyunları'nın yapıldığı alanı tamamen ata sporları ve kamp merkezine çevireceklerini ifade etti. Bu merkezin, okçuluk, binicilik, mas güreşi gibi geleneksel spor dallarına yönelik eğitim kampı olarak hizmet vereceğini dile getirdi.

34037 M T Y1 Z T Zi M2 2

Toplantıda ayrıca, İznik'e değer katacaklarını belirten Başkan Aktaş, İznik'in tarihi dokusunu güçlendirmek ve turistik çekiciliğini artırmak amacıyla bir dizi restorasyon çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi. İznik Roma Tiyatrosu restorasyonu kapsamında yapılan seyir platformu ve diğer restorasyon çalışmalarını tamamladıklarını ifade etti.

Başkan Aktaş, İznik'e yeni bir kapalı pazaryeri kazandırmayı planladıklarını, aile yaşam destek merkezi oluşturacaklarını ve gençlik merkezi kurarak gençlere destek olacaklarını açıkladı. Ayrıca, fide fidan desteklerini sürdüreceklerini ve İznik'in marka değerini artırmak için çeşitli projeleri hayata geçireceklerini belirtti.

34037 M T Y1 Z T Zi M2 6

Bursa Milletvekili Mustafa Varank, İznik'in Bursa'nın önemli ilçelerinden biri olduğunu vurgulayarak, İznik'in marka değerini yükseltme hedefine dikkat çekti. Varank, İznik'i Türkiye'de örnek bir ilçe haline getirme amacıyla çeşitli projeleri hayata geçireceklerini ifade etti.

34037 M T Y1 Z T Zi Mm

Bursa için haftalık hava durumu: Yüksek sıcaklık ve rüzgar uyarısı Bursa için haftalık hava durumu: Yüksek sıcaklık ve rüzgar uyarısı

Toplantının ardından Başkan Aktaş ve beraberindeki heyet, İznikli esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Tacir Mahallesi'ni ziyaret eden ekip, coşkuyla karşılandı.

34037 M T Y1 Z T Zi M2 334037 M T Y1 Z T Zi M2

Editör: Ferit Gücüyener