Maç, Timsah Park'ta oynandı ve büyük bir mücadeleye sahne oldu. Konuk ekip Trabzon FK, galibiyeti getiren golleri 45+6. dakikada İlhan Depe ve 90. dakikada Atabey Çiçek ile buldu. Bursaspor'un tek golü ise 29. dakikada penaltıdan Çağatay Yılmaz tarafından kaydedildi.

Bu sonucun ardından üst üste 2. galibiyetini elde eden Trabzon FK, puanını 62'ye yükseltti ve ligde 4. sıraya yerleşti. Bursaspor ise üst üste 3. mağlubiyetini alarak 20 puanda kaldı ve 3. Lig'e düştü. Böylelikle Bursaspor, Süper Lig şampiyonluğu sonrası bu seviyede mücadele eden ilk takım unvanını elde etti.

Maçın hakemleri Volkan Okur, Rüştü Muhammed Orcan ve Yusuf Şimşek'ti. İşte maçın detaylı kadroları:

Bursa Büyükşehirli sporculardan Avrupa'da 3 madalya Bursa Büyükşehirli sporculardan Avrupa'da 3 madalya

Bursaspor: Deniz Aydın, Yiğit Fidan, Ertuğrul Kurtuluş, Furkan Emre Ünver (Kerem Kök dk. 46), Abdullah Tazgel, Barış Dalkıran, Mustafa Genç, Enes Çalışkan (Hamza Baran Arıkan dk. 61), Bilal Güney, Ercüment Sancaklı (Alperen Şirin dk. 79), Çağatay Yılmaz (Berat Altındiş dk. 31)

1461 Trabzon: Muzaffer Cem Kablan, Abdurrahman Emir Alagöz, İlhan Depe (Ali Sühan Demirel dk. 72), Hakan Yeşil (Emirhan Zaman dk. 88), Musa Caner Aktaş (Ali Han Tunçer dk. 46), Kerem Baykuş (Tunahan Ergül dk. 72), Erkam Kömür, Taha Can Velioğlu, Batuhan Kör (Atabey Çiçek 59), Tarık Tekdal, Hurşit Taşcı

Goller: Çağatay Yılmaz (dk. 28 pen.) (Bursaspor), İlhan Depe (dk. 45+5), Atabey Çiçek (dk. 90) (1461 Trabzon)

Kırmızı Kart: Ali Sühan Demirel (dk. 90+2) (1461 Trabzon)

Sarı Kartlar: Abdullah Tazgel, Ertuğrul Kurtuluş (Bursaspor)"

Editör: Ferit Gücüyener